June 17, 2007 - by
sports_c-swim_stats_2007-2008_uf-fsuresults







Licensed to University of Florida Hy-Tek’s Meet Manager 11/20/2007 07:55 PM
Florida vs. Florida State – 11/20/2007
Results

Event 1 Women 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dodson, Monica FR Flor-FL NT 258.22 9
2 Funch, Jennifer SO Flor-FL NT 256.60 4
3 Sirounis, Katie SO Florida St.-FL NT 254.85 3
4 Flores, Jeniree FR Flor-FL NT 248.33 2
5 Stern, Whitney JR Flor-FL NT x242.55
6 Bartell, Jeanna JR Flor-FL NT x235.42
7 Monden, Aleia SO Florida St.-FL NT 229.95 1
8 Adham, Katherine A FR Florida St.-FL NT 226.43
9 Sowers, Rachel JR Flor-FL NT x218.92
10 Ellerby, Sarah SR Flor-FL NT x210.97
11 Cabassol, Mel SO Florida St.-FL NT x200.93

Event 2 Men 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Horner, Terry SO Florida St.-FL NT 335.25 9
2 Leech, Aaron C JR Flor-FL NT 273.98 4
3 Frebel, Dan JR Florida St.-FL NT 265.50 3
4 Derner, Scott JR Florida St.-FL NT 260.71 2
5 Patton, Grayson FR Flor-FL NT 215.47 1

Event 3 Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 University of Florida-FL ‘A’ NT 3:42.42 11
1) Spofforth, Gemma M SO 2) Burckle, Caroline S SR
3) Kemp, Elizabeth A SO 4) Pike, Natalie N SR
26.53 55.20 28.93 1:01.47 25.64 55.59 23.96 50.16
2 University of Florida-FL ‘B’ NT 3:45.05 4
1) Vanderbilt, Samantha C SR 2) Hartley, Amanda B SR
3) Lago, Julianne FR 4) Healy, Colleen E SR
26.86 55.45 29.39 1:03.78 25.32 55.00 23.87 50.82
3 Florida State University-FL ‘B’ NT 3:45.73 2
1) Hendry, CJ J FR 2) Tynan, Lowri H FR
3) Elias, Tiffany M SO 4) King, Abbie D SR
27.66 56.80 29.19 1:03.22 25.77 55.74 23.35 49.97
4 Florida State University-FL ‘A’ NT 3:51.02
1) Skaggs, Kate J SR 2) Huntwork, Kylen S JR
3) Selts, Brittany D FR 4) Carr, Jessie J SO
28.16 57.87 29.69 1:04.26 25.61 56.45 24.42 52.44
5 University of Florida-FL ‘C’ NT x3:57.75
1) Nedrud, Stacy M SO 2) Beales, Kristen E SO
3) Lago, Jenny M JR 4) Woodward, Lindsay A JR
28.52 58.72 31.88 1:07.92 26.37 56.97 25.61 54.14

Event 4 Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 University of Florida-FL ‘A’ NT 3:17.34 11
1) Tullius, Rexford C JR 2) Burckle, Clark C SO
3) Fraser, Shaune D SO 4) Hughes, Tim H SR
24.87 50.66 26.49 57.26 22.67 49.02 22.36 40.40
2 Florida State University-FL ‘B’ NT 3:19.72 4
1) Powell, Ian C SR 2) Jamerson, Billy W SR
3) Swanson, Corey W SO 4) Baker, Scott J JR
24.67 51.10 25.45 55.48 22.44 49.24 20.64 43.90
3 University of Florida-FL ‘B’ NT 3:24.09 2
1) Stroman, Skylar Z SO 2) Deery, Kyle B SR
3) Walsh, James B SR 4) Martin, Alexander S FR
23.99 49.55 25.59 54.56 22.11 47.99 21.58 51.99
4 Florida State University-FL ‘A’ NT 3:24.64
1) Burke, Brendan P SR 2) Thacker, Scott S SO
3) Rice, Mike R SR 4) Hammond, Matt E SR
26.04 54.82 25.35 54.73 22.82 49.89 21.41 45.20
5 University of Florida-FL ‘C’ NT x3:29.34
1) Sundin, Konstantin FR 2) Joyce, Michael P FR
3) Norton, Matthew J FR 4) Coan, Kyle S SO
25.03 51.30 27.65 59.57 23.64 51.25 22.27 47.22
6 University of Florida-FL ‘D’ NT x3:36.02
1) Thompson, Scott D JR 2) Brinker, Jarrod A FR
3) Yuan, Michael J FR 4) Walsh, Robert A FR
26.03 53.33 28.32 1:01.32 24.15 52.65 22.91 48.72

Event 5 Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Guenthner, Laurabeth JR Flor-FL NT 9:41.18 9
27.48 29.00 29.00 29.23 29.21 29.26 29.42 29.52
29.47 29.31 29.15 29.10 29.12 28.93 29.28 29.33
29.23 29.06 28.99 28.09
2 Larson, Kim S SR Flor-FL NT 9:56.63 4
27.63 29.96 29.79 29.74 29.82 29.91 29.96 30.15
30.09 30.30 29.71 29.98 29.96 30.15 30.25 30.27
30.14 30.11 29.69 29.02
3 Goldson, Elizabeth C SO Flor-FL NT 10:01.95 3
28.11 29.80 30.06 30.12 30.28 30.35 30.25 30.27
30.36 30.31 30.22 30.23 30.29 30.20 30.29 30.44
30.47 30.40 30.27 29.23
4 Robertson, Caroline M JR Florida St.-FL NT 10:06.76 2
27.56 29.81 29.97 30.10 30.14 30.25 30.42 30.42
30.44 30.49 30.58 30.71 30.91 30.77 30.77 31.00
31.08 30.80 30.72 29.82
5 Martelle, Meredith R JR Florida St.-FL NT 10:20.17 1
28.61 30.43 31.09 31.19 31.08 30.90 31.05 31.08
30.99 31.11 31.15 31.25 31.02 31.32 31.37 31.21
31.62 31.29 31.36 31.05
6 Guyler, Jen L SO Florida St.-FL NT 10:25.66
31.42 31.58 31.41 31.78 31.76
32.19 32.26 32.24 31.31
7 Hatfield, Elise J SR Florida St.-FL NT x10:29.63
28.59 30.09 30.64 31.04 31.22
32.67 32.85 32.23 31.53

Event 6 Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Work, Tobias T SR Flor-FL NT 9:00.51 9
24.87 27.08 27.44 27.67 27.25 27.23 27.15 27.40
27.36 27.29 26.99 26.99 26.94 26.80 27.09 27.31
27.23 27.48 26.79 26.15
2 Pedraza, Yoelvis FR Flor-FL NT 9:10.76 4
25.50 27.23 27.34 27.82 27.75 27.74 27.92 27.76
27.92 27.77 27.94 27.86 27.95 27.98 27.89 27.92
28.09 27.87 27.65 24.86
3 Crete, Christopher R SO Flor-FL NT 9:11.35 3
25.77 27.87 27.88 27.88 27.81 27.92 27.84 27.82
27.85 27.68 27.61 27.80 27.83 27.86 27.86 27.99
27.72 27.90 27.06 25.40
4 Kauffman, Cody L JR Flor-FL NT x9:19.29
25.55 27.48 27.90 27.82 27.96 27.98 28.07 28.18
28.09 28.22 27.98 28.08 28.10 28.45 28.39 28.31
28.27 28.46 28.59 27.41
5 Rowe, Ian R FR Florida St.-FL NT 9:21.11 2
25.08 27.04 27.59 28.04 28.27 28.56 28.39 28.74
28.70 28.76 28.63 28.78 28.52 28.25 28.20 28.57
28.63 28.29 27.78 26.29
6 Graves, Nick B SO Florida St.-FL NT 9:33.52 1
25.81 27.88 27.95 28.14 28.25 28.38 28.69 28.77
28.74 29.25 29.00 29.29 29.06 29.39 29.40 29.40
29.61 29.19 28.92 28.40
7 Erickson, Shawn E SO Florida St.-FL NT 9:43.99
26.27 28.44 28.67 28.95 28.93 28.94 28.98 29.15
29.41 29.53 29.21 29.24 29.72 29.99 29.99 29.99
29.81 29.84 30.08 28.85

Event 7 Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Burckle, Caroline S SR Flor-FL NT 1:47.67 9
25.56 27.07 27.09 27.95
2 Mills, Holly M FR Florida St.-FL NT 1:48.59 4
25.88 26.95 27.76 28.00
3 Holderness, Georgia E JR Florida St.-FL NT 1:49.91 3
25.81 27.59 28.26 28.25
4 Ballatore, Jenne A SO Flor-FL NT 1:51.08 2
26.35 27.84 28.78 28.11
5 Peterson, Sarah M SO Flor-FL NT 1:51.50 1
26.37 27.96 28.52 28.65
6 Sykes, Sarah A FR Flor-FL NT x1:51.72
26.80 28.15 28.20 28.57
7 Grimes, Kylsie M SO Florida St.-FL NT 1:53.43
26.54 28.44 29.13 29.32

Event 8 Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fraser, Shaune D SO Flor-FL NT 1:37.50 9
22.90 24.84 25.01 24.75
2 Rudolf, Roland SO Flor-FL NT 1:38.70 4
23.01 25.29 25.29 25.11
3 Johnson, Grant S SR Flor-FL NT 1:38.94 3
23.70 25.40 25.18 24.66
4 Storie, Logan W FR Flor-FL NT x1:40.66
23.61 25.18 25.52 26.35
5 Bradford, Dan J SO Florida St.-FL NT 1:42.71 2
23.65 25.39 26.56 27.11
6 Toffaletti, David F SO Florida St.-FL NT 1:43.29 1
23.29 25.55 26.79 27.66
7 Owens, Lloyd P SO Florida St.-FL NT 1:44.39
24.23 26.52 26.68 26.96
8 Rubritz, Jon M FR Florida St.-FL NT x1:45.46
23.98 26.39 27.29 27.80

Event 9 Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Napier, Stephanie L SO Flor-FL NT 23.36 9
2 Healy, Colleen E SR Flor-FL NT 23.65 4
3 Selts, Brittany D FR Florida St.-FL NT 23.67 3
4 Phillips, Jocelyn A FR Florida St.-FL NT 23.73 2
5 King, Abbie D SR Florida St.-FL NT 23.75 1
6 Carr, Jessie J SO Florida St.-FL NT x24.36
7 Epley, Rebekah N FR Flor-FL NT 24.42
8 Lago, Jenny M JR Flor-FL NT x24.76

Event 10 Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baker, Scott J JR Florida St.-FL NT 20.29 9
2 Penniman, Daniel L SR Flor-FL NT 20.70 4
3 Hammond, Matt E SR Florida St.-FL NT 20.88 3
4 Smith, James O JR Flor-FL NT 21.05 2
5 Holway, Jimmy N JR Florida St.-FL NT 21.15 1
6 Jones, Brett A JR Flor-FL NT 21.26
6 Jamerson, Billy W SR Florida St.-FL NT x21.26
8 Fraser, Brett M FR Flor-FL NT x21.39

Event 11 Women 200 Yard IM
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pike, Natalie N SR Flor-FL NT 2:02.31 9
27.01 30.60 37.35 27.35
2 Spofforth, Gemma M SO Flor-FL NT 2:02.53 4
26.75 30.42 36.86 28.50
3 Tynan, Lowri H FR Florida St.-FL NT 2:07.45 3
28.03 33.81 36.07 29.54
4 Elias, Tiffany M SO Florida St.-FL NT 2:08.64 2
28.04 29.01
5 Nedrud, Stacy M SO Flor-FL NT 2:09.64 1
28.59 31.70 39.47 29.88
6 Helmers, Kristina H SO Florida St.-FL NT 2:10.04
27.17 33.58 39.41 29.88
7 Lopez, Coral R SO Flor-FL NT x2:10.25
28.00 33.18 39.25 29.82
8 Lambert, Caitlyn R FR Florida St.-FL NT x2:10.76
28.32 31.93 39.50 31.01

Event 12 Men 200 Yard IM
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ally, Bradley K JR Flor-FL NT 1:49.36 9
23.94 27.49 31.83 26.10
2 Burckle, Clark C SO Flor-FL NT 1:50.24 4
24.19 28.73 30.93 26.39
3 McLarty, Dustin F SR Flor-FL NT 1:51.27 3
24.14 27.84 33.00 26.29
4 Swanson, Corey W SO Florida St.-FL NT 1:52.06 2
23.90 28.53 32.63 27.00
5 Shead, Matt J FR Florida St.-FL NT 1:53.66 1
23.88 29.17 32.23 28.38
6 Tullius, Rexford C JR Flor-FL NT x1:54.19
24.85 27.89 36.17 25.28
7 Hayes, Robby H FR Florida St.-FL NT 1:54.29
24.64 29.54 33.46 26.65
8 Holderness, Rob W FR Florida St.-FL NT x1:54.93
25.74 30.41 31.79 26.99

Event 13 Women 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bartell, Jeanna JR Flor-FL NT 306.00 9
2 Sirounis, Katie SO Florida St.-FL NT 289.50 4
3 Stern, Whitney JR Flor-FL NT 276.00 3
4 Monden, Aleia SO Florida St.-FL NT 269.03 2
5 Dodson, Monica FR Flor-FL NT 268.43 1
6 Funch, Jennifer SO Flor-FL NT x266.63
7 Ellerby, Sarah SR Flor-FL NT x262.06
8 Sowers, Rachel JR Flor-FL NT x226.05
9 Adham, Katherine A FR Florida St.-FL NT 217.36
10 Cabassol, Mel SO Florida St.-FL NT x189.90

Event 14 Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lago, Julianne FR Flor-FL NT 2:00.66 9
28.14 30.83 31.20 30.49
2 Sykes, Sarah A FR Flor-FL NT 2:02.50 4
27.94 30.58 31.62 32.36
3 Kemp, Elizabeth A SO Flor-FL NT 2:02.62 3
27.76 31.21 31.44 32.21
4 Elias, Tiffany M SO Florida St.-FL NT 2:05.09 2
27.99 31.51 32.30 33.29
5 Woodward, Lindsay A JR Flor-FL NT x2:05.83
27.74 31.71 33.22 33.16
6 Kenney, Lindsay C SR Florida St.-FL NT 2:06.59 1
28.18 31.50 33.00 33.91
7 Dean, Kelly A SO Florida St.-FL NT 2:07.78
28.70 32.07 32.69 34.32
8 Helmers, Kristina H SO Florida St.-FL NT x2:13.77
28.33 33.56 34.86 37.02

Event 15 Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Walsh, James B SR Flor-FL NT 1:47.78 9
24.87 27.26 27.79 27.86
2 Hughes, Tim H SR Flor-FL NT 1:47.93 4
24.46 27.77 28.05 27.65
3 McLarty, Dustin F SR Flor-FL NT 1:50.46 3
25.02 28.16 28.70 28.58
4 Powell, Ian C SR Florida St.-FL NT 1:51.03 2
24.68 28.00 28.67 29.68
5 Norton, Matthew J FR Flor-FL NT x1:51.73
24.59 27.90 29.40 29.84
6 Rice, Mike R SR Florida St.-FL NT 1:54.98 1
24.90 28.48 29.98 31.62
7 Erickson, Shawn E SO Florida St.-FL NT 1:59.35
26.71 29.71 31.21 31.72

Event 16 Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pike, Natalie N SR Flor-FL NT 50.48 9
24.59 25.89
2 King, Abbie D SR Florida St.-FL NT 50.86 4
24.78 26.08
3 Napier, Stephanie L SO Flor-FL NT 51.39 3
24.90 26.49
4 Phillips, Jocelyn A FR Florida St.-FL NT 51.69 2
25.03 26.66
5 Grimes, Kylsie M SO Florida St.-FL NT 52.49 1
25.06 27.43
6 Peterson, Sarah M SO Flor-FL NT 52.75
25.57 27.18
7 Epley, Rebekah N FR Flor-FL NT x52.91
25.31 27.60

Event 17 Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baker, Scott J JR Florida St.-FL NT 44.78 9
21.47 23.31
2 Penniman, Daniel L SR Flor-FL NT 45.77 4
21.97 23.80
3 Johnson, Grant S SR Flor-FL NT 45.91 3
22.51 23.40
4 Smith, James O JR Flor-FL NT 46.57 2
22.14 24.43
5 Jones, Brett A JR Flor-FL NT x46.60
22.54 24.06
6 Holway, Jimmy N JR Florida St.-FL NT 46.61 1
22.64 23.97
7 Hayes, Robby H FR Florida St.-FL NT 47.36
22.82 24.54
8 Bradford, Dan J SO Florida St.-FL NT x48.26
22.74 25.52

Event 18 Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Spofforth, Gemma M SO Flor-FL NT 1:58.67 9
28.58 30.58 30.12 29.39
2 Mills, Holly M FR Florida St.-FL NT 1:59.01 4
28.90 30.32 30.20 29.59
3 Vanderbilt, Samantha C SR Flor-FL NT 1:59.83 3
28.15 29.81 30.94 30.93
4 Hendry, CJ J FR Florida St.-FL NT 2:00.17 2
28.86 30.15 30.47 30.69
5 Retrum, Carmen L SR Flor-FL NT 2:02.20 1
29.04 30.62 31.06 31.48
6 Skaggs, Kate J SR Florida St.-FL NT 2:03.60
29.24 30.43 31.95 31.98
7 Rademacher, Stacy K SR Florida St.-FL NT x2:04.41
29.13 31.15 31.93 32.20
8 Nedrud, Stacy M SO Flor-FL NT x2:06.49
29.23 31.64 32.95 32.67

Event 19 Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rudolf, Roland SO Flor-FL NT 1:44.19 9
24.74 26.65 26.46 26.34
2 Tullius, Rexford C JR Flor-FL NT 1:48.89 4
25.85 28.31 27.25 27.48
3 Stroman, Skylar Z SO Flor-FL NT 1:50.55 3
26.64 27.90 28.05 27.96
4 Coan, Kyle S SO Flor-FL NT x1:53.10
25.78 28.07 29.35 29.90
5 Powell, Ian C SR Florida St.-FL NT 1:54.40 2
26.62 28.71 29.67 29.40
6 Burke, Brendan P SR Florida St.-FL NT 2:00.26 1
27.46 30.18 31.03 31.59

Event 20 Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Guenthner, Laurabeth JR Flor-FL NT 4:46.07 9
26.93 28.47 28.70 28.89 28.90 29.00 29.06 29.10
28.93 28.09
2 Larson, Kim S SR Flor-FL NT 4:51.65 4
27.52 29.50 29.71 29.61 29.61 29.44 29.11 29.20
29.14 28.81
3 Robertson, Caroline M JR Florida St.-FL NT 4:52.23 3
27.42 29.60 29.46 29.40 29.55 29.69 29.50 29.53
29.36 28.72
4 Holderness, Georgia E JR Florida St.-FL NT 4:57.60 2
27.42 30.13 30.35 30.44 30.77 30.49 30.44 30.08
28.97 28.51
5 Ballatore, Jenne A SO Flor-FL NT 4:59.01 1
27.96 29.79 29.75 30.39 30.28 30.43 30.48 30.73
30.12 29.08
6 Beales, Kristen E SO Flor-FL NT x5:03.13
28.10 29.76 29.76 29.95 30.06 30.54 30.58 30.88
31.77 31.73
7 Guyler, Jen L SO Florida St.-FL NT 5:07.69
28.51 30.24 30.81 31.03 31.41 31.20 31.03 31.25
31.41 30.80
8 Hatfield, Elise J SR Florida St.-FL NT x5:11.42
29.53 31.66 31.06 31.49 31.22 30.81 31.55 31.65
31.25 31.20

Event 21 Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Work, Tobias T SR Flor-FL NT 4:24.03 9
24.79 26.66 27.37 27.30 26.72 26.36 26.23 26.59
26.41 25.60
2 Fraser, Shaune D SO Flor-FL NT 4:26.21 4
24.37 26.91 27.47 27.39 27.11 26.95 26.71 26.87
26.46 25.97
3 Storie, Logan W FR Flor-FL NT 4:32.84 3
25.62 27.21 27.59 27.65 27.33 27.19 27.68 27.95
27.55 27.07
4 Shrestha, Eric G JR Flor-FL NT x4:33.58
25.35 27.32 27.60 27.96 27.77 27.36 27.58 27.80
27.69 27.15
5 Rowe, Ian R FR Florida St.-FL NT 4:38.91 2
25.74 27.20 27.98 28.27 28.34 28.35 28.27 28.30
28.73 27.73
6 Graves, Nick B SO Florida St.-FL NT 4:40.01 1
25.13 27.28 27.81 28.22 28.28 28.49 28.92 28.82
28.92 28.14
7 Erickson, Shawn E SO Florida St.-FL NT 4:45.61
26.21 28.32 28.94 29.12 29.37 28.51 28.80 28.93
28.91 28.50
8 Rubritz, Jon M FR Florida St.-FL NT x4:47.24
25.45 28.14 29.12 29.40 29.15 29.30 29.39 29.40
29.57 28.32

Event 22 Men 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Frebel, Dan JR Florida St.-FL NT 342.30 9
2 Derner, Scott JR Florida St.-FL NT 319.95 4
3 Horner, Terry SO Florida St.-FL NT 315.90 3
4 Leech, Aaron C JR Flor-FL NT 261.68 2
5 Patton, Grayson FR Flor-FL NT 234.60 1

Event 23 Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Burckle, Caroline S SR Flor-FL NT 2:14.80 9
31.29 34.44 34.55 34.52
2 Holderness, Georgia E JR Florida St.-FL NT 2:18.97 4
32.07 35.77 35.70 35.43
3 Hartley, Amanda B SR Flor-FL NT 2:18.99 3
31.64 35.19 36.04 36.12
4 Huntwork, Kylen S JR Florida St.-FL NT 2:19.82 2
31.49 35.00 36.03 37.30
5 Tynan, Lowri H FR Florida St.-FL NT 2:21.57 1
31.10 35.51 36.82 38.14

Event 24 Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Burckle, Clark C SO Flor-FL NT 2:00.03 9
27.44 30.68 30.91 31.00
2 Thacker, Scott S SO Florida St.-FL NT 2:00.55 4
27.37 30.78 30.82 31.58
3 Holderness, Rob W FR Florida St.-FL NT 2:02.09 3
28.11 31.25 31.26 31.47
4 Jamerson, Billy W SR Florida St.-FL NT 2:04.11 2
5 Shead, Matt J FR Florida St.-FL NT x2:05.46
27.56 32.74 32.52 32.64
6 Deery, Kyle B SR Flor-FL NT 2:05.86 1
29.07 32.06 32.39 32.34
7 Joyce, Michael P FR Flor-FL NT 2:09.98
29.11 32.63 34.22 34.02

Event 25 Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Florida State University-FL ‘B’ NT 3:24.06 11
1) Phillips, Jocelyn A FR 2) Grimes, Kylsie M SO
3) Mills, Holly M FR 4) Selts, Brittany D FR
24.76 51.52 24.22 51.09 24.60 50.76 23.99 50.69
2 University of Florida-FL ‘A’ NT 3:24.08 4
1) Kemp, Elizabeth A SO 2) Lago, Julianne FR
3) Healy, Colleen E SR 4) Napier, Stephanie L SO
24.50 50.77 24.58 51.26 24.19 51.45 23.82 50.60
3 Florida State University-FL ‘A’ NT 3:29.04 2
1) Hendry, CJ J FR 2) Robertson, Caroline M JR
3) Kenney, Lindsay C SR 4) Carr, Jessie J SO
24.84 51.78 25.08 52.73 25.29 52.21 24.58 52.32
4 University of Florida-FL ‘B’ NT 3:29.15
1) Vanderbilt, Samantha C SR 2) Ballatore, Jenne A SO
3) Sykes, Sarah A FR 4) Epley, Rebekah N FR
24.72 51.79 15.64 52.47 24.89 52.05 25.09 52.84
5 University of Florida-FL ‘C’ NT x3:31.99
1) Lopez, Coral R SO 2) Lago, Jenny M JR
3) Larson, Kim S SR 4) Woodward, Lindsay A JR
25.49 52.75 17.03 52.76 25.18 52.91 25.21 53.57
6 Florida State University-FL ‘C’ NT x3:34.29
1) Skaggs, Kate J SR 2) Dean, Kelly A SO
3) Rademacher, Stacy K SR 4) Helmers, Kristina H SO
25.82 53.93 25.29 52.90 25.49 53.38 25.59 54.08

Event 26 Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 University of Florida-FL ‘A’ NT 3:02.22 11
1) Penniman, Daniel L SR 2) Hughes, Tim H SR
3) Ally, Bradley K JR 4) Rudolf, Roland SO
21.97 45.85 22.01 45.54 21.71 45.69 21.67 45.14
2 Florida State University-FL ‘B’ NT 3:02.93 4
1) Hayes, Robby H FR 2) Swanson, Corey W SO
3) Holway, Jimmy N JR 4) Hammond, Matt E SR
22.31 46.53 21.46 45.94 21.14 44.90 21.71 45.56
3 University of Florida-FL ‘B’ NT 3:04.08 2
1) Storie, Logan W FR 2) Johnson, Grant S SR
3) Smith, James O JR 4) Jones, Brett A JR
22.43 46.97 21.94 45.44 21.93 45.93 21.65 45.74
4 Florida State University-FL ‘A’ NT 3:07.82
1) Rice, Mike R SR 2) Toffaletti, David F SO
3) Bradford, Dan J SO 4) Burke, Brendan P SR
22.67 47.33 21.69 46.36 21.84 46.69 22.28 47.44
5 University of Florida-FL ‘C’ NT x3:09.79
1) Martin, Alexander S FR 2) Norton, Matthew J FR
3) Fraser, Brett M FR 4) Coan, Kyle S SO
23.05 47.83 22.84 48.15 21.98 46.23 22.58 47.58
6 University of Florida-FL ‘D’ NT x3:11.91
1) Sundin, Konstantin FR 2) Thompson, Scott D JR
3) Walsh, Robert A FR 4) Yuan, Michael J FR
23.21 48.16 22.40 47.18 22.99 48.39 22.86 48.18

Related Articles