June 17, 2008 - by
sports_c-swim_stats_2008-2009_results





Recap

Licensed to Florida State University  HY-TEK's Meet Manager 10/11/2008 02:09 PM
                         FSU vs. Alabama - 10/11/2008                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Alabama-SE  'A'                          NT    1:45.07   11  
     1) Angle, Allyson                  2) DeGiovanni, Agus               
     3) Brinks, Hannah                  4) Persson, Ida                   
  2 Florida State University-FL  'A'                       NT    1:46.05    4  
     1) Sarandos, Stephanie             2) Huntwork, Kylen                
     3) Hendry, CJ                      4) Steinhauer, Stevi              
  3 University of Alabama-SE  'B'                          NT    1:46.68    2  
     1) Craddock, Cassie                2) Zblewski, Maggie               
     3) St. Charles, Elle               4) Baldi, Brooke                  
  4 Florida State University-FL  'B'                       NT    1:47.09  
     1) Cavalieri, Carly                2) Carr, Jessie                   
     3) Elias, Tiffany                  4) Casella, Shanda                
  5 University of Alabama-SE  'C'                          NT   x1:49.37  
     1) Richards, Julie                 2) Busch, Britney                 
     3) Weddle, Kacey                   4) Ludolph, Kelsie                
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida State University-FL  'A'                       NT    1:32.03   11  
     1) Hodgson, Andy                   2) Thacker, Scott                 
     3) Swanson, Corey                  4) Botha, Jarryd                  
  2 University of Alabama-SE  'C'                          NT    1:33.10    4  
     1) Perry, Chris                    2) Boutwell, Luke                 
     3) Zubcsek, Denes                  4) Greer, Kevin                   
  3 University of Alabama-SE  'B'                          NT    1:33.28    2  
     1) Axford, Alan                    2) Boulden, Riley                 
     3) Mihalca, Alin                   4) Ziegler, Joe                   
  4 Florida State University-FL  'B'                       NT    1:35.72  
     1) Kalata, Glenn                   2) Shead, Matt                    
     3) Aitken, Michael                 4) Bradford, Dan                  
  5 University of Alabama-SE  'A'                          NT   x1:37.48  
     1) McClendon, Clint                2) Armstrong, Dan                 
     3) Diehl, Van                      4) Edwards, James                 
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holderness, Georgia          Florida St.-FL            NT   10:09.32    9  
  2 Nolan, Caitlin               Florida St.-FL            NT   10:24.80    4  
  3 Van Hoy, Shannon             Alabama-SE                NT   10:26.05    3  
  4 Bass, Cameron                Alabama-SE                NT   10:26.76    2  
  5 Martelle, Meredith           Florida St.-FL            NT   10:40.37    1  
  6 Cuervo, Lauren               Alabama-SE                NT   10:46.61  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall, Mark                Alabama-SE                NT    9:11.73    9  
  2 Young, Kyle                  Florida St.-FL            NT    9:15.61    4  
  3 Graves, Nick                 Florida St.-FL            NT    9:23.84    3  
  4 Rowe, Ian                    Florida St.-FL            NT    9:30.87    2  
  5 Cosma, Catalin               Alabama-SE                NT    9:37.48    1  
  6 Lee, Kyle                    Alabama-SE                NT    9:44.75  
  7 Rozick, Dan                  Alabama-SE                NT   x9:51.47  
  8 Erickson, Shawn              Florida St.-FL            NT   x9:51.85  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Jocelyn            Florida St.-FL            NT    1:50.23    9  
  2 Mills, Holly                 Florida St.-FL            NT    1:52.48    4  
  3 Von der Heyde, Vanessa       Alabama-SE                NT    1:55.14    3  
  4 Gray, Kate Shannon           Alabama-SE                NT    1:55.47    2  
  5 Ewanich, Katrice             Alabama-SE                NT    1:56.03    1  
  6 Van Hoy, Shannon             Alabama-SE                NT   x1:57.04  
  7 Nolan, Caitlin               Florida St.-FL            NT    2:01.18  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodgson, Andy                Florida St.-FL            NT    1:39.82    9  
  2 Young, Kyle                  Florida St.-FL            NT    1:40.32    4  
  3 Cosma, Catalin               Alabama-SE                NT    1:41.76    3  
  4 Mihalca, Alin                Alabama-SE                NT    1:43.46    2  
  5 Ziegler, Joe                 Alabama-SE                NT    1:43.78    1  
  6 Pendleton, Stephen           Florida St.-FL            NT    1:43.95  
  7 Taddeo, James                Florida St.-FL            NT   x1:47.27  
  8 Rubritz, Jon                 Florida St.-FL            NT   x1:48.09  
  9 Rozick, Dan                  Alabama-SE                NT   x1:50.23  
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarandos, Stephanie          Florida St.-FL            NT      56.59    9  
  2 Craddock, Cassie             Alabama-SE                NT      58.07    4  
  3 Hendry, CJ                   Florida St.-FL            NT      58.28    2.5
  3 Angle, Allyson               Alabama-SE                NT      58.28    2.5
  5 Cuervo, Lauren               Alabama-SE                NT      59.14    1  
  6 Richards, Julie              Alabama-SE                NT     x59.35  
  7 Cavalieri, Carly             Florida St.-FL            NT      59.64  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Botha, Jarryd                Florida St.-FL            NT      50.60    9  
  2 Perry, Chris                 Alabama-SE                NT      50.78    4  
  3 Axford, Alan                 Alabama-SE                NT      51.89    3  
  4 McClendon, Clint             Alabama-SE                NT      52.68    2  
  5 Kalata, Glenn                Florida St.-FL            NT      53.39    1  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeGiovanni, Agus             Alabama-SE                NT    1:03.53    9  
  2 Zblewski, Maggie             Alabama-SE                NT    1:06.42    4  
  3 Huntwork, Kylen              Florida St.-FL            NT    1:06.52    3  
  4 Troyan, Paige                Alabama-SE                NT    1:07.59    2  
  5 Busch, Britney               Alabama-SE                NT   x1:07.79  
  6 Carr, Jessie                 Florida St.-FL            NT    1:08.44    1  
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thacker, Scott               Florida St.-FL            NT      56.49    9  
  2 Boulden, Riley               Alabama-SE                NT      56.72    4  
  3 Boutwell, Luke               Alabama-SE                NT      57.71    3  
  4 Holderness, Rob              Florida St.-FL            NT      57.91    2  
  5 Shead, Matt                  Florida St.-FL            NT      58.71    1  
  6 Armstrong, Dan               Alabama-SE                NT    1:00.27  
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwee, Suzanne              Alabama-SE                NT    2:02.10    9  
  2 Weddle, Kacey                Alabama-SE                NT    2:04.62    4  
  3 Elias, Tiffany               Florida St.-FL            NT    2:05.07    3  
  4 Dean, Kelly                  Florida St.-FL            NT    2:07.33    2  
  5 St. Charles, Elle            Alabama-SE                NT    2:07.59    1  
  6 Brinks, Hannah               Alabama-SE                NT   x2:07.85  
  7 Sabotin, Jessica             Florida St.-FL            NT    2:09.30  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zubcsek, Denes               Alabama-SE                NT    1:49.20    9  
  2 Hayes, Robby                 Florida St.-FL            NT    1:53.17    4  
  3 Basse, Oliver                Alabama-SE                NT    1:54.46    3  
  4 Aitken, Michael              Florida St.-FL            NT    1:56.85    2  
  5 Owens, Lloyd                 Florida St.-FL            NT    1:57.46    1  
  6 Finelli, Drew                Alabama-SE                NT    1:58.32  
  7 Weeks, Kyle                  Alabama-SE                NT   x1:58.45  
  8 Spire, Sean                  Florida St.-FL            NT   x2:00.85  
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steinhauer, Stevi            Florida St.-FL            NT      23.75    9  
  2 Selts, Brittany              Florida St.-FL            NT      24.18    4  
  3 Persson, Ida                 Alabama-SE                NT      24.37    3  
  4 Roberts, Nicki               Alabama-SE                NT      24.40    2  
  5 Casella, Shanda              Florida St.-FL            NT      24.60    1  
  6 Grimes, Kylsie               Florida St.-FL            NT     x24.61  
  7 Ludolph, Kelsie              Alabama-SE                NT      24.78  
  8 Baldi, Brooke                Alabama-SE                NT     x24.84  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denton, Ed                   Florida St.-FL            NT      21.18    9  
  2 Botha, Jarryd                Florida St.-FL            NT      21.29    4  
  3 Greer, Kevin                 Alabama-SE                NT      21.37    3  
  4 Bradford, Dan                Florida St.-FL            NT      21.50    2  
  5 Swanson, Corey               Florida St.-FL            NT     x21.64  
  6 Edwards, James               Alabama-SE                NT      22.03    1  
  7 Axford, Alan                 Alabama-SE                NT      22.06  
  8 Toffaletti, David            Florida St.-FL            NT     x22.18  
  9 Rezzonico, Andrea            Alabama-SE                NT     x22.22  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dragland, Carrie             Alabama-SE                NT     275.48    9  
  2 Ellson, Baylee               Alabama-SE                NT     260.55    4  
  3 Hughes, Elizabeth            Alabama-SE                NT     253.50    3  
  4 Sirounis, Katie              Florida St.-FL            NT     252.53    2  
  5 Adham, Katherine             Florida St.-FL            NT     234.23    1  
  6 Monden, Aleia                Florida St.-FL            NT     231.90  
  7 Rowland, Elysse              Florida St.-FL            NT    x220.20  
  8 Covey, Olivia                Alabama-SE                NT    x215.10  
  9 Cabassol, Mel                Florida St.-FL            NT    x199.56  
 -- Dunn, Lauren                 Alabama-SE                NT         x   
 -- Hanna, Carissa               Florida St.-FL            NT         x   
 
Event 16  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derner, Scott                Florida St.-FL            NT     331.05    9  
  2 Fleshner, Aaron              Alabama-SE                NT     318.30    4  
  3 Horner, Terry                Florida St.-FL            NT     307.58    3  
  4 Frebel, Dan                  Florida St.-FL            NT     278.85    2  
  5 Booher, Adam                 Alabama-SE                NT     274.95    1  
  6 Garcia, Marcelo              Florida St.-FL            NT    x233.95  
 -- Hearn, Chris                 Alabama-SE                NT         x   
 -- McCormick, Chris             Alabama-SE                NT         x   
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steinhauer, Stevi            Florida St.-FL            NT      52.01    9  
  2 Phillips, Jocelyn            Florida St.-FL            NT      52.35    4  
  3 Von der Heyde, Vanessa       Alabama-SE                NT      52.44    3  
  4 Roberts, Nicki               Alabama-SE                NT      52.62    2  
  5 Casella, Shanda              Florida St.-FL            NT      52.70    1  
  6 Grimes, Kylsie               Florida St.-FL            NT     x53.28  
  7 Ewanich, Katrice             Alabama-SE                NT      53.37  
  8 Baldi, Brooke                Alabama-SE                NT     x53.66  
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denton, Ed                   Florida St.-FL            NT      46.56    9  
  2 Mihalca, Alin                Alabama-SE                NT      47.21    4  
  3 Hayes, Robby                 Florida St.-FL            NT      47.40    2.5
  3 Greer, Kevin                 Alabama-SE                NT      47.40    2.5
  5 Bradford, Dan                Florida St.-FL            NT      47.73    1  
  6 Pendleton, Stephen           Florida St.-FL            NT     x48.10  
  7 Edwards, James               Alabama-SE                NT      48.11  
  8 Toffaletti, David            Florida St.-FL            NT     x48.33  
  9 Rezzonico, Andrea            Alabama-SE                NT     x48.82  
 10 Rubritz, Jon                 Florida St.-FL            NT     x49.75  
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarandos, Stephanie          Florida St.-FL            NT    2:00.71    9  
  2 Angle, Allyson               Alabama-SE                NT    2:02.31    4  
  3 Mills, Holly                 Florida St.-FL            NT    2:04.44    3  
  4 Richards, Julie              Alabama-SE                NT    2:06.00    2  
  5 Schwee, Suzanne              Alabama-SE                NT    2:06.23    1  
  6 Cuervo, Lauren               Alabama-SE                NT   x2:07.87  
  7 Martelle, Meredith           Florida St.-FL            NT    2:12.39  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodgson, Andy                Florida St.-FL            NT    1:50.46    9  
  2 Perry, Chris                 Alabama-SE                NT    1:53.06    4  
  3 Ziegler, Joe                 Alabama-SE                NT    1:54.86    3  
  4 Rowe, Ian                    Florida St.-FL            NT    1:55.90    2  
  5 Kalata, Glenn                Florida St.-FL            NT    1:57.18    1  
  6 Axford, Alan                 Alabama-SE                NT    1:58.70  
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeGiovanni, Agus             Alabama-SE                NT    2:15.14    9  
  2 Holderness, Georgia          Florida St.-FL            NT    2:20.15    4  
  3 Zblewski, Maggie             Alabama-SE                NT    2:22.61    3  
  4 Huntwork, Kylen              Florida St.-FL            NT    2:22.86    2  
  5 Troyan, Paige                Alabama-SE                NT    2:23.81    1  
  6 Sabotin, Jessica             Florida St.-FL            NT    2:24.77  
  7 Busch, Britney               Alabama-SE                NT   x2:24.92  
  8 Carr, Jessie                 Florida St.-FL            NT   x2:31.50  
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulden, Riley               Alabama-SE                NT    2:03.51    9  
  2 Holderness, Rob              Florida St.-FL            NT    2:04.25    4  
  3 Thacker, Scott               Florida St.-FL            NT    2:07.81    3  
  4 Boutwell, Luke               Alabama-SE                NT    2:08.00    2  
  5 Armstrong, Dan               Alabama-SE                NT    2:10.94    1  
  6 Shead, Matt                  Florida St.-FL            NT    2:15.43  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Jocelyn            Florida St.-FL            NT    4:58.91    9  
  2 Mills, Holly                 Florida St.-FL            NT    5:00.79    4  
  3 Gray, Kate Shannon           Alabama-SE                NT    5:00.95    3  
  4 Van Hoy, Shannon             Alabama-SE                NT    5:05.68    2  
  5 Bass, Cameron                Alabama-SE                NT    5:07.98    1  
  6 Weddle, Kacey                Alabama-SE                NT   x5:08.68  
  7 Nolan, Caitlin               Florida St.-FL            NT    5:14.29  
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall, Mark                Alabama-SE                NT    4:24.77    9  
  2 Young, Kyle                  Florida St.-FL            NT    4:31.04    4  
  3 Graves, Nick                 Florida St.-FL            NT    4:34.26    3  
  4 Rowe, Ian                    Florida St.-FL            NT    4:37.54    2  
  5 Finelli, Drew                Alabama-SE                NT    4:37.88    1  
  6 Cosma, Catalin               Alabama-SE                NT    4:42.67  
  7 Rozick, Dan                  Alabama-SE                NT   x4:47.19  
  8 Erickson, Shawn              Florida St.-FL            NT   x4:52.59  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brinks, Hannah               Alabama-SE                NT      56.37    9  
  2 Schwee, Suzanne              Alabama-SE                NT      56.77    3.5
  2 Hendry, CJ                   Florida St.-FL            NT      56.77    3.5
  4 Persson, Ida                 Alabama-SE                NT      56.87    2  
  5 Selts, Brittany              Florida St.-FL            NT      57.05    1  
  6 Elias, Tiffany               Florida St.-FL            NT      57.73  
  7 Dean, Kelly                  Florida St.-FL            NT     x58.23  
  8 St. Charles, Elle            Alabama-SE                NT   x1:00.17  
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Botha, Jarryd                Florida St.-FL            NT      49.63    9  
  2 Zubcsek, Denes               Alabama-SE                NT      51.09    4  
  3 Swanson, Corey               Florida St.-FL            NT      51.80    3  
  4 Aitken, Michael              Florida St.-FL            NT      52.62    2  
  5 Basse, Oliver                Alabama-SE                NT      52.70    1  
  6 McClendon, Clint             Alabama-SE                NT      52.83  
  7 Spire, Sean                  Florida St.-FL            NT     x53.74  
  8 Diehl, Van                   Alabama-SE                NT     x53.99  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dragland, Carrie             Alabama-SE                NT     288.98    9  
  2 Adham, Katherine             Florida St.-FL            NT     275.33    4  
  3 Monden, Aleia                Florida St.-FL            NT     270.90    3  
  4 Rowland, Elysse              Florida St.-FL            NT     250.65    2  
  5 Sirounis, Katie              Florida St.-FL            NT    x239.10  
  5 Hughes, Elizabeth            Alabama-SE                NT     239.10    1  
  7 Covey, Olivia                Alabama-SE                NT     234.98  
  8 Ellson, Baylee               Alabama-SE                NT    x211.05  
  9 Cabassol, Mel                Florida St.-FL            NT    x193.50  
 -- Hanna, Carissa               Florida St.-FL            NT         x   
 -- Dunn, Lauren                 Alabama-SE                NT         x   
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horner, Terry                Florida St.-FL            NT     379.50    9  
  2 Fleshner, Aaron              Alabama-SE                NT     307.43    4  
  3 Booher, Adam                 Alabama-SE                NT     295.80    3  
  4 Derner, Scott                Florida St.-FL            NT     288.90    2  
  5 Frebel, Dan                  Florida St.-FL            NT     286.65    1  
  6 Garcia, Marcelo              Florida St.-FL            NT    x195.80  
 -- Hearn, Chris                 Alabama-SE                NT         x   
 -- McCormick, Chris             Alabama-SE                NT         x   
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeGiovanni, Agus             Alabama-SE                NT    2:02.50    9  
  2 Gray, Kate Shannon           Alabama-SE                NT    2:05.89    4  
  3 Zblewski, Maggie             Alabama-SE                NT    2:06.27    3  
  4 Holderness, Georgia          Florida St.-FL            NT    2:07.11    2  
  5 Sarandos, Stephanie          Florida St.-FL            NT    2:07.14    1  
  6 Sabotin, Jessica             Florida St.-FL            NT    2:08.09  
  7 Martelle, Meredith           Florida St.-FL            NT   x2:14.37  
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulden, Riley               Alabama-SE                NT    1:53.51    9  
  2 Denton, Ed                   Florida St.-FL            NT    1:55.72    4  
  3 Holderness, Rob              Florida St.-FL            NT    1:56.59    3  
  4 Armstrong, Dan               Alabama-SE                NT    1:56.61    2  
  5 Lee, Kyle                    Alabama-SE                NT    1:56.64    1  
  6 Randall, Mark                Alabama-SE                NT   x1:58.06  
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida State University-FL  'A'                       NT    3:26.92   11  
     1) Hendry, CJ                      2) Phillips, Jocelyn              
     3) Steinhauer, Stevi               4) Holderness, Georgia            
  2 University of Alabama-SE  'C'                          NT    3:28.97    4  
     1) Persson, Ida                    2) Roberts, Nicki                 
     3) Ludolph, Kelsie                 4) Schwee, Suzanne                
  3 Florida State University-FL  'B'                       NT    3:31.53    2  
     1) Casella, Shanda                 2) Grimes, Kylsie                 
     3) Cavalieri, Carly                4) Selts, Brittany                
  4 University of Alabama-SE  'A'                          NT    3:32.49  
     1) Brinks, Hannah                  2) Von der Heyde, Vanessa         
     3) Baldi, Brooke                   4) Ewanich, Katrice               
  5 Florida State University-FL  'C'                       NT   x3:33.85  
     1) Carr, Jessie                    2) Elias, Tiffany                 
     3) Dean, Kelly                     4) Mills, Holly                   
  6 University of Alabama-SE  'B'                          NT   x3:33.93  
     1) Van Hoy, Shannon                2) Richards, Julie                
     3) Weddle, Kacey                   4) Gray, Kate Shannon             
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida State University-FL  'C'                       NT    3:07.12   11  
     1) Owens, Lloyd                    2) Shead, Matt                    
     3) Aitken, Michael                 4) Rubritz, Jon                   
  2 Florida State University-FL  'D'                       NT    3:07.77    4  
     1) Kalata, Glenn                   2) Spire, Sean                    
     3) Taddeo, James                   4) Graves, Nick                   
  3 University of Alabama-SE  'C'                          NT    3:08.54    2  
     1) Cosma, Catalin                  2) Mihalca, Alin                  
     3) Ziegler, Joe                    4) Zubcsek, Denes                 
  4 University of Alabama-SE  'B'                          NT    3:13.41  
     1) McClendon, Clint                2) Greer, Kevin                   
     3) Perry, Chris                    4) Edwards, James                 
  5 Florida State University-FL  'A'                       NT   x3:14.49  
     1) Bradford, Dan                   2) Hodgson, Andy                  
     3) Hayes, Robby                    4) Denton, Ed                     
  6 Florida State University-FL  'B'                       NT   x3:15.86  
     1) Young, Kyle                     2) Pendleton, Stephen             
     3) Swanson, Corey                  4) Toffaletti, David              
  7 University of Alabama-SE  'A'                          NT   x3:16.98  
     1) Basse, Oliver                   2) Rezzonico, Andrea              
     3) Randall, Mark                   4) Finelli, Drew                  

Related Articles