June 17, 2011 - by
sports_c-swim_stats_2011-2012_resultsfsumay2012invite



Results


Licensed to Florida State University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 5/13/2012 09:13 PM
                  FSU Spring Invite - 5/10/2012 to 5/13/2012                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:03.19  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                2:05.59    2:02.73 OT     
  2 Jones, Becca L            20 AU-SE                2:08.01    2:03.34        
  3 Oliver, Tiffany N         19 NOLE-FL              2:13.20    2:04.96        
  4 Williams, CeCe A          16 ATAC-FL              2:06.35    2:05.06        
  5 Krakoski, Haley E         20 AU-SE                2:07.64    2:06.44        
  6 Stoehr, Rachel E          18 LFSC-IL              2:07.21    2:08.65        
  7 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                2:11.35    2:09.37        
  8 Huff, Katherine S         18 ASL-GA               2:12.36    2:14.92        
B - Final
  9 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA               2:15.43    2:14.34        
 10 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG              2:17.07    2:16.52        
 11 Wilson, Hannah C          20 NOLE-FL              2:18.22    2:17.61        
 
Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:03.19  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                           2:05.59        
            1:00.64 1:04.95                                                
  2 Williams, CeCe A          16 ATAC-FL                         2:06.35        
            1:01.78 1:04.57                                                
  3 Stoehr, Rachel E          18 LFSC-IL                         2:07.21        
            1:02.46 1:04.75                                                
  4 Krakoski, Haley E         20 AU-SE                           2:07.64        
            1:02.31 1:05.33                                                
  5 Jones, Becca L            20 AU-SE                           2:08.01        
            1:02.77 1:05.24                                                
  6 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                           2:11.35        
            1:03.38 1:07.97                                                
  7 Henkel, Julia K           20 UNAT-GA                         2:11.53        
            1:03.49 1:08.04                                                
  8 Huff, Katherine S         18 ASL-GA                          2:12.36        
            1:03.69 1:08.67                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Belcher, Erica L          19 AU-SE                           2:12.85        
            1:04.09 1:08.76                                                
 10 Oliver, Tiffany N         19 NOLE-FL                         2:13.20        
            1:03.96 1:09.24                                                
 11 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA                          2:15.43        
            1:05.00 1:10.43                                                
 12 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG                         2:17.07        
            1:05.79 1:11.28                                                
 13 Wilson, Hannah C          20 NOLE-FL                         2:18.22        
            1:05.49 1:12.73                                                
 
Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:52.89  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Grothe, Zane G            20 AU-SE                1:55.96    1:54.32        
  2 Parker, Sam J             19 AU-SE                2:00.49    1:54.68        
  3 Hancock, Alexander J      18 AU-SE                1:59.50    1:54.76        
  4 Browning, Allen A         18 AU-SE                1:59.37    1:56.00        
  5 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL              1:58.43    1:56.65        
  6 Jessell, John J           21 NOLE-FL              1:55.78    1:57.62        
  7 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA               2:01.00    2:00.07        
  8 Collins, Eric T           17 ASL-GA               2:01.56    2:01.48        
B - Final
  9 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA              2:04.22    1:58.26        
 10 Siemasko, Brandon M       21 AU-SE                2:03.78    2:00.44        
 11 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA               2:03.49    2:00.68        
 12 Friedel, Josh K           19 NOLE-FL              2:07.08    2:03.07        
 13 Ralston-Crandall, Riley   17 ATAC-FL              2:04.14    2:04.40        
 14 Sanders, Michael R        20 WAVE-NC              2:13.87    2:13.03        
 15 Krug, Karl B              22 AU-SE                2:04.02    2:14.67        
 16 Kingsford, Jake A         17 TPA-FL               2:07.44    2:18.82        
 
Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:52.89  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jessell, John J           21 NOLE-FL                         1:55.78        
              57.23   58.55                                                
  2 Grothe, Zane G            20 AU-SE                           1:55.96        
              56.33   59.63                                                
  3 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL                         1:58.43        
              58.17 1:00.26                                                
  4 Browning, Allen A         18 AU-SE                           1:59.37        
              58.72 1:00.65                                                
  5 Hancock, Alexander J      18 AU-SE                           1:59.50        
              59.37 1:00.13                                                
  6 Parker, Sam J             19 AU-SE                           2:00.49        
              58.11 1:02.38                                                
  7 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA                          2:01.00        
              58.67 1:02.33                                                
  8 Collins, Eric T           17 ASL-GA                          2:01.56        
              58.35 1:03.21                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA                          2:03.49        
              59.63 1:03.86                                                
 10 Siemasko, Brandon M       21 AU-SE                           2:03.78        
              59.88 1:03.90                                                
 11 Krug, Karl B              22 AU-SE                           2:04.02        
              57.89 1:06.13                                                
 12 Ralston-Crandall, Riley   17 ATAC-FL                         2:04.14        
            1:01.06 1:03.08                                                
 13 Modrov, Drew A            22 UNAT1-MR                        2:04.20        
            1:00.28 1:03.92                                                
 14 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA                         2:04.22        
              59.76 1:04.46                                                
 15 Friedel, Josh K           19 NOLE-FL                         2:07.08        
              59.74 1:07.34                                                
 16 Kingsford, Jake A         17 TPA-FL                          2:07.44        
            1:00.68 1:06.76                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sanders, Michael R        20 WAVE-NC                         2:13.87        
            1:03.30 1:10.57                                                
 18 Dart, Chris J             21 NOLE-FL                         2:16.30        
              53.12 1:23.18                                                
 
Event 3  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.19  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG              1:12.86    1:08.91 OT     
  2 Lindsay, Laura A          22 CCS-LE               1:11.98    1:12.04 OT     
  3 Duncan, Abby L            18 AU-SE                1:13.84    1:13.02        
  4 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                1:18.51    1:14.77        
  5 Johnson, Laura L          21 AU-SE                1:16.25    1:15.12        
  6 Dressel, Kaitlyn E        18 NOLE-FL              1:17.60    1:16.21        
  7 Salerno, Christa B        26 NOLE-FL              1:19.06    1:17.41        
  8 McArdle, Annie V          17 LFSC-IL              1:19.06    1:18.64        
B - Final
  9 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL               1:23.58    1:20.01        
 10 Reinert, Kristen L        16 TPA-FL               1:23.72    1:21.30        
 11 English, Bella M          13 TPA-FL               1:23.18    1:22.64        
 
Event 3  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.19  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lindsay, Laura A          22 CCS-LE                          1:11.98 OT     
  2 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG                         1:12.86        
  3 Duncan, Abby L            18 AU-SE                           1:13.84        
  4 Johnson, Laura L          21 AU-SE                           1:16.25        
  5 Barrett, Jamie R          21 NOLE-FL                         1:16.33        
  6 Dressel, Kaitlyn E        18 NOLE-FL                         1:17.60        
  7 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                           1:18.51        
  8 Salerno, Christa B        26 NOLE-FL                         1:19.06        
  8 McArdle, Annie V          17 LFSC-IL                         1:19.06        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 English, Bella M          13 TPA-FL                          1:23.18        
 11 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL                          1:23.58        
 12 Reinert, Kristen L        16 TPA-FL                          1:23.72        
 
Event 4  Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:04.69  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hosford, Malcolm M        30 ATAC-FL              1:06.53    1:05.33        
  2 Ferguson, Stuart G        21 AU-SE                1:06.95    1:06.01        
  3 Haas, Peter H             20 AU-SE                1:07.53    1:07.62        
  4 Kramer, Chris J           21 AU-SE                1:13.86    1:10.93        
  5 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                1:12.56    1:12.06        
  6 Cross, Mitchell C         18 UNAT-GA              1:16.30    1:13.63        
 
Event 4  Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:04.69  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hosford, Malcolm M        30 ATAC-FL                         1:06.53        
  2 Ferguson, Stuart G        21 AU-SE                           1:06.95        
  3 Haas, Peter H             20 AU-SE                           1:07.53        
  4 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                           1:12.56        
  5 Kramer, Chris J           21 AU-SE                           1:13.86        
  6 Cross, Mitchell C         18 UNAT-GA                         1:16.30        
 
Event 5  Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:01.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG              1:05.00    1:02.52        
  2 Bos, Emily A              20 AU-SE                1:03.36    1:02.65        
  3 Hendry, CJ J              23 NOLE-FL              1:03.34    1:03.06        
  4 Fonteno, Megan M          19 AU-SE                1:05.00    1:03.25        
  5 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                1:05.53    1:04.26        
  6 Belcher, Erica L          19 AU-SE                1:06.19    1:05.64        
  7 Middleton, Aimee R        19 AU-SE                1:07.32    1:06.37        
  8 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                1:07.27    1:07.14        
B - Final
  9 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL               1:09.37    1:07.55        
 10 Huff, Katherine S         18 ASL-GA               1:08.10    1:07.59        
 11 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG              1:10.62    1:07.98        
 12 Wilson, Hannah C          20 NOLE-FL              1:11.17    1:09.21        
 13 English, Bella M          13 TPA-FL               1:22.21    1:20.56        
 
Event 5  Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:01.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hendry, CJ J              23 NOLE-FL                         1:03.34        
  2 Bos, Emily A              20 AU-SE                           1:03.36        
  3 Fonteno, Megan M          19 AU-SE                           1:05.00        
  3 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG                         1:05.00        
  5 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                           1:05.18        
  6 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                           1:05.53        
  7 Belcher, Erica L          19 AU-SE                           1:06.19        
  8 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                           1:07.27        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Middleton, Aimee R        19 AU-SE                           1:07.32        
 10 Huff, Katherine S         18 ASL-GA                          1:08.10        
 11 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL                          1:09.37        
 12 Stoehr, Rachel E          18 LFSC-IL                         1:09.60        
 13 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG                         1:10.62        
 14 Wilson, Hannah C          20 NOLE-FL                         1:11.17        
 15 English, Bella M          13 TPA-FL                          1:22.21        
 
Event 6  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.29  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hancock, Alexander J      18 AU-SE                  58.49      55.89        
  2 Leon, TJ J                20 AU-SE                  58.34      56.38        
  3 Weber, Mark A             21 NOLE-FL                56.35      56.39        
  4 Nguyen, Danny J           21 NOLE-FL                57.71      57.31        
  5 Behrens, Kevin H          19 AU-SE                  58.70      57.90        
  6 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL                58.74      58.20        
  6 Fozkos, Tyler S           20 NOLE-FL                58.82      58.20        
  8 Siemasko, Brandon M       21 AU-SE                  59.34      58.71        
B - Final
  9 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA                59.65      57.88        
 10 Ferguson, Stuart G        21 AU-SE                1:00.25      59.02        
 11 Friedel, Josh K           19 NOLE-FL              1:01.62    1:00.45        
 12 Kingsford, Jake A         17 TPA-FL               1:02.24    1:02.07        
 13 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                1:02.05    1:02.08        
 14 Cross, Mitchell C         18 UNAT-GA              1:06.12    1:02.81        
 
Event 6  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.29  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weber, Mark A             21 NOLE-FL                           56.35        
  2 Nguyen, Danny J           21 NOLE-FL                           57.71        
  3 Leon, TJ J                20 AU-SE                             58.34        
  4 Hancock, Alexander J      18 AU-SE                             58.49        
  5 Behrens, Kevin H          19 AU-SE                             58.70        
  6 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL                           58.74        
  7 Fozkos, Tyler S           20 NOLE-FL                           58.82        
  8 Siemasko, Brandon M       21 AU-SE                             59.34        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA                           59.65        
 10 Ferguson, Stuart G        21 AU-SE                           1:00.25        
 11 Friedel, Josh K           19 NOLE-FL                         1:01.62        
 12 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                           1:02.05        
 13 Kingsford, Jake A         17 TPA-FL                          1:02.24        
 14 Haas, Peter H             20 AU-SE                           1:05.22        
 15 Cross, Mitchell C         18 UNAT-GA                         1:06.12        
 
Event 7  Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
        4:55.89  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                4:58.27    4:50.92 OT     
            1:05.86 1:16.91 1:20.77 1:07.38                                
  2 Barrett, Jamie R          21 NOLE-FL              4:58.79    4:54.15 OT     
            1:06.00 1:16.31 1:24.07 1:07.77                                
  3 Allison, Corey E          21 UNAT2-FL             5:01.21    5:03.84        
            1:08.13 1:17.64 1:29.28 1:08.79                                
  4 Henkel, Julia K           20 UNAT-GA              5:09.47    5:04.39        
            1:06.35   15.75 3:42.29                                        
  5 Williams, CeCe A          16 ATAC-FL              5:12.20    5:05.29        
            1:09.70 1:17.69 1:29.93 1:07.97                                
  6 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA               5:21.36    5:19.01        
            1:10.09 1:16.99 1:40.28 1:11.65                                
  7 Reinert, Kristen L        16 TPA-FL               5:44.71    5:45.96        
            1:19.82 1:35.01 1:33.84 1:17.29                                
 
Event 7  Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
        4:55.89  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                           4:58.27        
  2 Barrett, Jamie R          21 NOLE-FL                         4:58.79        
  3 Allison, Corey E          21 UNAT2-FL                        5:01.21        
  4 Henkel, Julia K           20 UNAT-GA                         5:09.47        
  5 Williams, CeCe A          16 ATAC-FL                         5:12.20        
  6 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA                          5:21.36        
  7 Reinert, Kristen L        16 TPA-FL                          5:44.71        
 
Event 8  Men 400 LC Meter IM
===============================================================================
        4:30.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ball, Tyler J             20 NOLE-FL              4:35.24    4:29.72 OT     
            1:01.90 1:09.48 1:17.74 1:00.60                                
  2 Kramer, Chris J           21 AU-SE                4:42.52    4:29.93 OT     
            1:01.90 1:08.99 1:18.00 1:01.04                                
  3 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL              4:41.80    4:37.66        
            1:02.86 1:12.36 1:15.97 1:06.47                                
  4 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA               4:48.97    4:39.05        
            1:04.31 1:13.98 1:18.13 1:02.63                                
  5 Deedrick, Jack T          20 NOLE-FL              4:47.79    4:43.56        
            1:04.09 1:13.70 1:21.82 1:03.95                                
  6 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL              4:50.63    4:48.04        
            1:03.64 1:14.70 1:28.68 1:01.02                                
  7 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA               4:48.24    4:48.26        
            1:05.65 1:12.35 1:27.54 1:02.72                                
  8 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                4:50.67    4:49.79        
            1:05.04 1:16.33 1:23.71 1:04.71                                
B - Final
  9 Collins, Eric T           17 ASL-GA               4:57.40    4:51.67        
            1:04.24 1:19.18 1:22.03 1:06.22                                
 
Event 8  Men 400 LC Meter IM
===============================================================================
        4:30.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ball, Tyler J             20 NOLE-FL                         4:35.24        
  2 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL                         4:41.80        
  3 Kramer, Chris J           21 AU-SE                           4:42.52        
  4 Deedrick, Jack T          20 NOLE-FL                         4:47.79        
  5 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA                          4:48.24        
  6 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA                          4:48.97        
  7 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL                         4:50.63        
  8 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                           4:50.67        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thomas, Michael V         20 NOLE-FL                         4:50.93        
 10 Collins, Eric T           17 ASL-GA                          4:57.40        
 11 Sanders, Michael R        20 WAVE-NC                         5:28.59        
 -- Browning, Allen A         18 AU-SE                                DQ        
      32 Not on back off wall - back
 
Event 9  Women 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Club Seminole-FL  'A'                                       3:59.02        
     1) Oliver, Tiffany N 19            2) Dressel, Kaitlyn E 18          
     3) Wilson, Hannah C 20             4) Hendry, CJ J 23                
 
Event 10  Men 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Club Seminole-FL  'A'                                       3:37.76        
     1) Dart, Chris J 21                2) Weber, Mark A 21               
     3) Fozkos, Tyler S 20              4) Nguyen, Danny J 21             
              52.03  2:45.73                                                      
 
Event 11  Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:16.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                2:24.23    2:17.62        
  2 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                2:28.24    2:23.05        
  3 Yambor-Maul, Alyssa M     17 ATAC-FL              2:26.41    2:24.14        
  4 Merritt, Alexandria J     18 ATAC-FL              2:26.03    2:24.24        
  5 Henkel, Julia K           20 UNAT-GA              2:24.58    2:24.34        
  6 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA               2:28.51    2:25.72        
  7 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG              2:33.47    2:31.46        
 
Event 11  Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:16.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                           2:24.23        
            1:10.18 1:14.05                                                
  2 Henkel, Julia K           20 UNAT-GA                         2:24.58        
            1:09.55 1:15.03                                                
  3 Merritt, Alexandria J     18 ATAC-FL                         2:26.03        
            1:11.19 1:14.84                                                
  4 Yambor-Maul, Alyssa M     17 ATAC-FL                         2:26.41        
            1:11.50 1:14.91                                                
  5 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                           2:28.24        
            1:10.27 1:17.97                                                
  6 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA                          2:28.51        
            1:11.14 1:17.37                                                
  7 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG                         2:33.47        
            1:12.55 1:20.92                                                
 
Event 12  Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:03.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Grothe, Zane G            20 AU-SE                2:10.69    2:03.43 OT     
              59.22 1:04.21                                                
  2 Hancock, Alexander J      18 AU-SE                2:14.69    2:06.24        
            1:00.72 1:05.52                                                
  3 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL              2:10.32    2:06.56        
            1:01.97 1:04.59                                                
  4 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL              2:17.53    2:07.27        
            1:01.53 1:05.74                                                
  5 Nguyen, Danny J           21 NOLE-FL              2:10.89    2:08.84        
  6 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA              2:14.45    2:09.09        
            1:01.39 1:07.70                                                
  7 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA               2:20.28    2:12.78        
            1:03.09 1:09.69                                                
  8 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA               2:14.18    2:13.26        
            1:04.36 1:08.90                                                
 
Event 12  Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:03.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL                         2:10.32        
            1:03.78 1:06.54                                                
  2 Grothe, Zane G            20 AU-SE                           2:10.69        
            1:02.38 1:08.31                                                
  3 Nguyen, Danny J           21 NOLE-FL                         2:10.89        
            1:02.41 1:08.48                                                
  4 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA                          2:14.18        
            1:04.48 1:09.70                                                
  5 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA                         2:14.45        
            1:03.72 1:10.73                                                
  6 Hancock, Alexander J      18 AU-SE                           2:14.69        
            1:06.32 1:08.37                                                
  7 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL                         2:17.53        
            1:03.17 1:14.36                                                
  8 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA                          2:20.28        
            1:06.55 1:13.73                                                
-------------------------------------------------------------------------
 -- Behrens, Kevin H          19 AU-SE                               DFS        
      63 Declared false start
 
Event 13  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.39  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Oliver, Tiffany N         19 NOLE-FL                27.13      25.90 OT     
  2 Bos, Emily A              20 AU-SE                  26.59      26.35 OT     
  3 Fonteno, Megan M          19 AU-SE                  27.25      26.58        
  4 Krakoski, Haley E         20 AU-SE                  26.74      26.72        
  5 Kuczek, Christine B       24 LFSC-IL                26.99      26.81        
  6 Hendry, CJ J              23 NOLE-FL                27.23      26.86        
  7 Dressel, Kaitlyn E        18 NOLE-FL                27.01      26.96        
  8 Galletti, Cat A           17 TPA-FL                 26.91      27.01        
B - Final
  9 Jones, Becca L            20 AU-SE                  27.39      27.05        
 10 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                  27.87      27.23        
 11 Barnard, Delaney P        16 ATAC-FL                27.61      27.38        
 12 Huff, Katherine S         18 ASL-GA                 28.21      27.97        
 13 Stoehr, Rachel E          18 LFSC-IL                28.08      28.02        
 14 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL                 28.92      28.68        
 15 Wilson, Hannah C          20 NOLE-FL                29.32      29.08        
 16 Pereda, Cristina N        15 ATAC-FL                29.62      29.20        
C - Final
 17 Parent, Allie C           14 TPA-FL                 29.76      29.04        
 18 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG                30.66      29.48        
 19 Reinert, Kristen L        16 TPA-FL                 29.96      30.17        
 20 English, Bella M          13 TPA-FL                 30.45      30.24        
 21 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG                33.43      31.67        
 22 Coyne, Ally M             15 TPA-FL                 32.18      32.11        
 
Event 13  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.39  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bos, Emily A              20 AU-SE                             26.59        
  2 Krakoski, Haley E         20 AU-SE                             26.74        
  3 Galletti, Cat A           17 TPA-FL                            26.91        
  4 Kuczek, Christine B       24 LFSC-IL                           26.99        
  5 Dressel, Kaitlyn E        18 NOLE-FL                           27.01        
  6 Oliver, Tiffany N         19 NOLE-FL                           27.13        
  7 Hendry, CJ J              23 NOLE-FL                           27.23        
  8 Fonteno, Megan M          19 AU-SE                             27.25        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones, Becca L            20 AU-SE                             27.39        
 10 Barnard, Delaney P        16 ATAC-FL                           27.61        
 11 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                             27.87        
 12 Stoehr, Rachel E          18 LFSC-IL                           28.08        
 13 Huff, Katherine S         18 ASL-GA                            28.21        
 14 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL                            28.92        
 15 Wilson, Hannah C          20 NOLE-FL                           29.32        
 16 Middleton, Aimee R        19 AU-SE                             29.52        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pereda, Cristina N        15 ATAC-FL                           29.62        
 18 Parent, Allie C           14 TPA-FL                            29.76        
 19 Reinert, Kristen L        16 TPA-FL                            29.96        
 20 English, Bella M          13 TPA-FL                            30.45        
 21 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG                           30.66        
 22 Coyne, Ally M             15 TPA-FL                            32.18        
 23 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG                           33.43        
 
Event 14  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          23.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Krug, Karl B              22 AU-SE                  23.40      22.93 OT     
  2 Modrov, Drew A            22 UNAT1-MR               23.28      23.07 OT     
  3 Weber, Mark A             21 NOLE-FL                23.50      23.37 OT     
  4 Leon, TJ J                20 AU-SE                  24.02      23.56        
  5 Grothe, Zane G            20 AU-SE                  24.34      23.72        
  6 Fozkos, Tyler S           20 NOLE-FL                24.11      24.14        
  7 Browning, Allen A         18 AU-SE                  24.63      24.32        
  8 Kingsford, Jake A         17 TPA-FL                 24.56      24.61        
B - Final
  9 McCormick, Jason P        17 FLA-FG                 24.90      24.85        
 10 Parker, Sam J             19 AU-SE                  25.38      24.95        
 11 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA                25.50      25.27        
 12 Ralston-Crandall, Riley   17 ATAC-FL                25.68      25.49        
 13 Cross, Mitchell C         18 UNAT-GA                26.54      26.04        
 14 Collins, Eric T           17 ASL-GA                 26.36      26.11        
 15 Sims, JR                  17 FLA-FG                 26.77      26.86        
 16 Sanders, Michael R        20 WAVE-NC                27.28      27.13        
C - Final
 17 Ferguson, Stuart G        21 AU-SE                  30.30      29.86        
 
Event 14  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          23.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            22 UNAT1-MR                          23.28 OT     
  2 Krug, Karl B              22 AU-SE                             23.40 OT     
  3 Weber, Mark A             21 NOLE-FL                           23.50        
  4 Leon, TJ J                20 AU-SE                             24.02        
  5 Fozkos, Tyler S           20 NOLE-FL                           24.11        
  6 Grothe, Zane G            20 AU-SE                             24.34        
  7 Kingsford, Jake A         17 TPA-FL                            24.56        
  8 Browning, Allen A         18 AU-SE                             24.63        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McCormick, Jason P        17 FLA-FG                            24.90        
 10 Parker, Sam J             19 AU-SE                             25.38        
 11 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA                           25.50        
 12 Ralston-Crandall, Riley   17 ATAC-FL                           25.68        
 13 Collins, Eric T           17 ASL-GA                            26.36        
 14 Cross, Mitchell C         18 UNAT-GA                           26.54        
 15 Murphy, Max M             22 AU-SE                             26.57        
 16 Dehner, Alex W            17 ATAC-FL                           26.62        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sims, JR                  17 FLA-FG                            26.77        
 18 Sanders, Michael R        20 WAVE-NC                           27.28        
 19 Ferguson, Stuart G        21 AU-SE                             30.30        
 -- Hancock, Alexander J      18 AU-SE                                DQ        
      60 False start
 -- Siemasko, Brandon M       21 AU-SE                               DFS        
      63 Declared false start
 -- Behrens, Kevin H          19 AU-SE                               DFS        
      63 Declared false start
 
Event 15  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:03.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bos, Emily A              20 AU-SE                1:04.47    1:03.71 OT     
  2 Belcher, Erica L          19 AU-SE                1:06.29    1:06.21        
  3 Galletti, Cat A           17 TPA-FL               1:08.30    1:06.34        
  4 Lightbourn, McKayla M     19 NOLE-FL              1:08.78    1:07.49        
  5 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA               1:09.60    1:07.53        
  6 Middleton, Aimee R        19 AU-SE                1:09.11    1:08.09        
  7 Yambor-Maul, Alyssa M     17 ATAC-FL              1:09.07    1:08.42        
  8 Hicks, Ashley N           20 NOLE-FL              1:07.10    1:09.45        
B - Final
  9 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG              1:11.99    1:06.81        
 10 Parent, Allie C           14 TPA-FL               1:10.48    1:08.61        
 11 Oliver, Tiffany N         19 NOLE-FL              1:11.94    1:09.10        
 12 Duncan, Abby L            18 AU-SE                1:11.01    1:09.32        
 13 Coyne, Ally M             15 TPA-FL               1:19.40    1:19.05        
 
Event 15  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:03.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bos, Emily A              20 AU-SE                           1:04.47        
  2 Belcher, Erica L          19 AU-SE                           1:06.29        
  3 Hicks, Ashley N           20 NOLE-FL                         1:07.10        
  4 Galletti, Cat A           17 TPA-FL                          1:08.30        
  5 Lightbourn, McKayla M     19 NOLE-FL                         1:08.78        
  6 Yambor-Maul, Alyssa M     17 ATAC-FL                         1:09.07        
  7 Middleton, Aimee R        19 AU-SE                           1:09.11        
  8 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA                          1:09.60        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Parent, Allie C           14 TPA-FL                          1:10.48        
 10 Duncan, Abby L            18 AU-SE                           1:11.01        
 11 Oliver, Tiffany N         19 NOLE-FL                         1:11.94        
 12 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG                         1:11.99        
 13 Johnson, Laura L          21 AU-SE                           1:14.05        
 14 McArdle, Annie V          17 LFSC-IL                         1:16.11        
 15 Coyne, Ally M             15 TPA-FL                          1:19.40        
 -- Huff, Katherine S         18 ASL-GA                               DQ        
      31 Head did not break the surface by 15 meters
 
Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.59  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Max M             22 AU-SE                  59.85      56.57 OT     
  2 Siemasko, Brandon M       21 AU-SE                1:00.31      58.11        
  3 Thomas, Michael V         20 NOLE-FL                59.89      58.55        
  4 Friedel, Josh K           19 NOLE-FL              1:00.22      59.97        
  5 Behrens, Kevin H          19 AU-SE                1:01.52    1:00.18        
  6 Kramer, Chris J           21 AU-SE                1:01.52    1:00.38        
  7 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                1:03.49    1:04.82        
  8 Haas, Peter H             20 AU-SE                1:08.10    1:05.76        
B - Final
  9 McCormick, Jason P        17 FLA-FG               1:09.01    1:08.42        
 
Event 16  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.59  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Murphy, Max M             22 AU-SE                             59.85        
  2 Thomas, Michael V         20 NOLE-FL                           59.89        
  3 Friedel, Josh K           19 NOLE-FL                         1:00.22        
  4 Siemasko, Brandon M       21 AU-SE                           1:00.31        
  5 Behrens, Kevin H          19 AU-SE                           1:01.52        
  5 Kramer, Chris J           21 AU-SE                           1:01.52        
  7 Nguyen, Danny J           21 NOLE-FL                         1:02.88        
  8 Dehner, Alex W            17 ATAC-FL                         1:03.00        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                           1:03.49        
 10 Haas, Peter H             20 AU-SE                           1:08.10        
 11 McCormick, Jason P        17 FLA-FG                          1:09.01        
 
Event 17  Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:19.39  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                4:24.83    4:17.58 OT     
            1:02.55 1:05.09 1:05.45 1:04.49                                
  2 Stoehr, Rachel E          18 LFSC-IL              4:27.36    4:26.94        
            1:04.88 1:08.09 1:07.94 1:06.03                                
  3 Allison, Corey E          21 UNAT2-FL             4:27.42    4:29.17        
            1:04.55 1:07.95 1:08.81 1:07.86                                
  4 Fonteno, Megan M          19 AU-SE                4:38.23    4:31.65        
            1:06.68 1:09.91 1:08.71 1:06.35                                
  5 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                4:36.45    4:32.23        
            1:05.11 1:08.73 1:09.71 1:08.68                                
  6 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL               4:46.05    4:45.72        
            1:09.15 1:12.61 1:12.36 1:11.60                                
  7 Galletti, Cat A           17 TPA-FL               4:44.97    4:50.16        
            1:09.43 1:14.85 1:13.56 1:12.32                                
  8 Parent, Allie C           14 TPA-FL               4:53.69    4:54.35        
            1:10.98 1:14.80 1:14.94 1:13.63                                
 
Event 17  Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:19.39  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                           4:24.83        
            1:04.80 1:08.52 1:05.63 1:05.88                                
  2 Stoehr, Rachel E          18 LFSC-IL                         4:27.36        
            1:04.65 1:08.93 1:08.23 1:05.55                                
  3 Allison, Corey E          21 UNAT2-FL                        4:27.42        
            1:04.64 1:08.64 1:08.15 1:05.99                                
  4 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                           4:36.45        
            1:05.63 1:10.48 1:10.64 1:09.70                                
  5 Jones, Becca L            20 AU-SE                           4:37.74        
            1:07.09 1:11.59 1:10.08 1:08.98                                
  6 Fonteno, Megan M          19 AU-SE                           4:38.23        
            1:07.14 1:11.30 1:10.94 1:08.85                                
  7 Galletti, Cat A           17 TPA-FL                          4:44.97        
            1:05.82 1:12.90 1:14.78 1:11.47                                
  8 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL                          4:46.05        
            1:09.31 1:12.64 1:12.38 1:11.72                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Parent, Allie C           14 TPA-FL                          4:53.69        
            1:10.28 1:14.66 1:15.13 1:13.62                                
 
Event 18  Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:59.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Grothe, Zane G            20 AU-SE                4:07.10    3:58.99 OT     
              57.57 1:01.76 1:01.74   57.92                                
  2 Jessell, John J           21 NOLE-FL              4:02.50    3:59.29 OT     
              58.29 1:01.27 1:00.86   58.87                                
  3 Parker, Sam J             19 AU-SE                4:16.17    4:05.36        
              58.11 1:01.40 1:02.75 1:03.10                                
  4 Kramer, Chris J           21 AU-SE                4:17.02    4:09.58        
            1:00.30 1:03.90 1:03.45 1:01.93                                
  5 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                4:15.76    4:12.18        
              59.81 1:03.98 1:05.32 1:03.07                                
  6 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL              4:14.56    4:12.38        
            1:02.13 1:04.89 1:03.87 1:01.49                                
  7 Deedrick, Jack T          20 NOLE-FL              4:07.77    4:13.09        
            1:00.27 1:04.80 1:05.06 1:02.96                                
  8 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA               4:14.77    4:13.46        
            1:00.99 1:05.17 1:04.96 1:02.34                                
B - Final
  9 Browning, Allen A         18 AU-SE                4:20.52    4:12.57        
              57.95 1:03.84 1:05.29 1:05.49                                
 10 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA              4:25.57    4:17.17        
              58.98 1:06.58 1:06.26 1:05.35                                
 11 Sims, JR                  17 FLA-FG               4:46.51    4:44.21        
            1:07.19 1:12.49 1:13.56 1:10.97                                
 
Event 18  Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:59.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jessell, John J           21 NOLE-FL                         4:02.50        
              59.58 1:02.10 1:01.26   59.56                                
  2 Grothe, Zane G            20 AU-SE                           4:07.10        
              58.81 1:04.12 1:03.56 1:00.61                                
  3 Deedrick, Jack T          20 NOLE-FL                         4:07.77        
            1:00.73 1:02.79 1:02.76 1:01.49                                
  4 Ball, Tyler J             20 NOLE-FL                         4:14.44        
              59.85 1:04.45 1:05.53 1:04.61                                
  5 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL                         4:14.56        
            1:03.71 1:05.62 1:03.96 1:01.27                                
  6 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA                          4:14.77        
            1:01.85 1:05.55 1:04.96 1:02.41                                
  7 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                           4:15.76        
            1:01.05 1:06.16 1:05.28 1:03.27                                
  8 Parker, Sam J             19 AU-SE                           4:16.17        
            1:01.37 1:04.83 1:06.08 1:03.89                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kramer, Chris J           21 AU-SE                           4:17.02        
            1:01.84 1:05.34 1:05.00 1:04.84                                
 10 Browning, Allen A         18 AU-SE                           4:20.52        
            1:01.97 1:06.73 1:05.06 1:06.76                                
 11 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA                         4:25.57        
            1:01.93 1:06.96 1:08.57 1:08.11                                
 12 Sims, JR                  17 FLA-FG                          4:46.51        
            1:07.26 1:13.53 1:14.18 1:11.54                                
 13 Sanders, Michael R        20 WAVE-NC                         4:49.29        
            1:06.99 1:13.57 1:14.51 1:14.22                                
 -- Abbey, Colin C            17 ATAC-FL                             DFS        
      63 Declared false start
 
Event 19  Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:35.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lindsay, Laura A          22 CCS-LE               2:37.08    2:34.59 OT     
            1:13.40 1:21.19                                                
  2 Barrett, Jamie R          21 NOLE-FL              2:41.56    2:37.18        
            1:16.03 1:21.15                                                
  3 Duncan, Abby L            18 AU-SE                2:42.27    2:37.92        
            1:15.97 1:21.95                                                
  4 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                2:44.68    2:39.27        
            1:16.88 1:22.39                                                
  5 Johnson, Laura L          21 AU-SE                2:45.77    2:43.75        
            1:17.17 1:26.58                                                
  6 Henkel, Julia K           20 UNAT-GA              2:49.03    2:45.46        
            1:18.89 1:26.57                                                
  7 Lombardi, Lia N           16 ATAC-FL              2:50.41    2:49.51        
            1:22.25 1:27.26                                                
  8 McArdle, Annie V          17 LFSC-IL              2:50.42    2:50.75        
            1:21.76 1:28.99                                                
B - Final
  9 Reinert, Kristen L        16 TPA-FL               3:00.05    2:56.86        
            1:24.98 1:31.88                                                
 10 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL               2:59.74    2:58.41        
            1:27.11 1:31.30                                                
 11 Coyne, Ally M             15 TPA-FL               3:03.67    3:02.26        
            1:26.97 1:35.29                                                
 12 English, Bella M          13 TPA-FL               3:03.94    3:02.83        
            1:26.36 1:36.47                                                
 
Event 19  Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:35.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lindsay, Laura A          22 CCS-LE                          2:37.08        
            1:13.81 1:23.27                                                
  2 Barrett, Jamie R          21 NOLE-FL                         2:41.56        
            1:17.44 1:24.12                                                
  3 Duncan, Abby L            18 AU-SE                           2:42.27        
            1:18.18 1:24.09                                                
  4 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                           2:44.68        
            1:21.16 1:23.52                                                
  5 Johnson, Laura L          21 AU-SE                           2:45.77        
            1:18.77 1:27.00                                                
  6 Henkel, Julia K           20 UNAT-GA                         2:49.03        
            1:21.07 1:27.96                                                
  7 Lombardi, Lia N           16 ATAC-FL                         2:50.41        
            1:22.77 1:27.64                                                
  8 McArdle, Annie V          17 LFSC-IL                         2:50.42        
            1:22.30 1:28.12                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL                          2:59.74        
            1:27.69 1:32.05                                                
 10 Reinert, Kristen L        16 TPA-FL                          3:00.05        
            1:29.10 1:30.95                                                
 11 Coyne, Ally M             15 TPA-FL                          3:03.67        
            1:26.91 1:36.76                                                
 12 English, Bella M          13 TPA-FL                          3:03.94        
            1:25.99 1:37.95                                                
 
Event 20  Men 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:20.79  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL              2:30.04    2:22.63        
            1:08.25 1:14.38                                                
  2 Ferguson, Stuart G        21 AU-SE                2:28.75    2:23.48        
            1:09.95 1:13.53                                                
  3 Haas, Peter H             20 AU-SE                2:31.19    2:28.12        
            1:10.29 1:17.83                                                
  4 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA               2:35.42    2:30.37        
            1:13.20 1:17.17                                                
  5 Collins, Eric T           17 ASL-GA               2:33.89    2:34.02        
            1:13.97 1:20.05                                                
 
Event 20  Men 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:20.79  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ferguson, Stuart G        21 AU-SE                           2:28.75        
            1:12.31 1:16.44                                                
  2 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL                         2:30.04        
            1:12.39 1:17.65                                                
  3 Haas, Peter H             20 AU-SE                           2:31.19        
            1:11.86 1:19.33                                                
  4 Collins, Eric T           17 ASL-GA                          2:33.89        
            1:14.27 1:19.62                                                
  5 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA                          2:35.42        
            1:15.47 1:19.95                                                
  6 Cross, Mitchell C         18 UNAT-GA                         2:51.93        
            1:21.40 1:30.53                                                
 
Event 21  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:19.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG              2:21.50    2:17.53 OT     
            1:07.06 1:10.47                                                
  2 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                2:21.82    2:18.27 OT     
            1:07.10 1:11.17                                                
  3 Barrett, Jamie R          21 NOLE-FL              2:21.96    2:19.95        
            1:06.99 1:12.96                                                
  4 Henkel, Julia K           20 UNAT-GA              2:30.76    2:21.39        
            1:07.41 1:13.98                                                
  5 Duncan, Abby L            18 AU-SE                2:26.37    2:24.54        
            1:09.48 1:15.06                                                
  6 Williams, CeCe A          16 ATAC-FL              2:25.75    2:26.35        
            1:09.71 1:16.64                                                
  7 Johnson, Laura L          21 AU-SE                2:28.70    2:28.24        
            1:10.46 1:17.78                                                
  8 Allison, Corey E          21 UNAT2-FL             2:27.25    2:28.35        
            1:09.30 1:19.05                                                
B - Final
  9 Huff, Katherine S         18 ASL-GA               2:33.27    2:31.11        
            1:10.31 1:20.80                                                
 10 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL               2:36.98    2:33.76        
            1:12.79 1:20.97                                                
 11 Parent, Allie C           14 TPA-FL               2:41.94    2:37.43        
            1:11.32 1:26.11                                                
 12 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG              2:40.13    2:37.74        
            1:12.51 1:25.23                                                
 13 McArdle, Annie V          17 LFSC-IL              2:38.51    2:37.97        
            1:19.19 1:18.78                                                
 14 English, Bella M          13 TPA-FL               2:46.62    2:44.49        
            1:19.05 1:25.44                                                
 15 Coyne, Ally M             15 TPA-FL               2:53.58    2:49.48        
            1:21.06 1:28.42                                                
 
Event 21  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:19.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG                         2:21.50        
            1:09.33 1:12.17                                                
  2 Peterson, Sarah J         19 AU-SE                           2:21.82        
            1:08.57 1:13.25                                                
  3 Barrett, Jamie R          21 NOLE-FL                         2:21.96        
            1:07.24 1:14.72                                                
  4 Williams, CeCe A          16 ATAC-FL                         2:25.75        
            1:09.42 1:16.33                                                
  5 Duncan, Abby L            18 AU-SE                           2:26.37        
  6 Allison, Corey E          21 UNAT2-FL                        2:27.25        
            1:08.37 1:18.88                                                
  7 Jones, Becca L            20 AU-SE                           2:27.91        
            1:12.17 1:15.74                                                
  8 Johnson, Laura L          21 AU-SE                           2:28.70        
            1:10.78 1:17.92                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Henkel, Julia K           20 UNAT-GA                         2:30.76        
            1:09.16 1:21.60                                                
 10 Oliver, Tiffany N         19 NOLE-FL                         2:33.17        
            1:11.56 1:21.61                                                
 11 Huff, Katherine S         18 ASL-GA                          2:33.27        
            1:11.28 1:21.99                                                
 12 Jarmakowicz, Jordan L     18 TPA-FL                          2:36.98        
            1:14.65 1:22.33                                                
 13 McArdle, Annie V          17 LFSC-IL                         2:38.51        
            1:18.08 1:20.43                                                
 14 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG                         2:40.13        
            1:13.64 1:26.49                                                
 15 Lombardi, Lia N           16 ATAC-FL                         2:40.29        
            1:18.15 1:22.14                                                
 16 Parent, Allie C           14 TPA-FL                          2:41.94        
            1:13.38 1:28.56                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 English, Bella M          13 TPA-FL                          2:46.62        
            1:19.50 1:27.12                                                
 18 Coyne, Ally M             15 TPA-FL                          2:53.58        
            1:21.31 1:32.27                                                
 
Event 22  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:06.59  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL              2:12.49    2:06.54 OT     
            1:00.37 1:06.17                                                
  2 Browning, Allen A         18 AU-SE                2:14.39    2:06.64        
              58.67 1:07.97                                                
  3 Ball, Tyler J             20 NOLE-FL              2:09.77    2:06.95        
              59.76 1:07.19                                                
  4 Hancock, Alexander J      18 AU-SE                2:14.42    2:10.53        
            1:01.12 1:09.41                                                
  5 Kramer, Chris J           21 AU-SE                2:14.58    2:10.68        
            1:02.60 1:08.08                                                
  6 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                2:14.51    2:12.18        
            1:02.48 1:09.70                                                
  7 Behrens, Kevin H          19 AU-SE                2:15.04    2:12.40        
            1:00.65 1:11.75                                                
  8 Nguyen, Danny J           21 NOLE-FL              2:15.15    2:14.98        
            1:01.33 1:13.65                                                
B - Final
  9 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA               2:17.80    2:11.29        
            1:04.24 1:07.05                                                
 10 Haas, Peter H             20 AU-SE                2:19.31    2:16.50        
            1:05.15 1:11.35                                                
 11 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL              2:21.24    2:17.33        
            1:04.88 1:12.45                                                
 12 Collins, Eric T           17 ASL-GA               2:19.94    2:17.36        
            1:06.81 1:10.55                                                
 
Event 22  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:06.59  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ball, Tyler J             20 NOLE-FL                         2:09.77        
            1:00.96 1:08.81                                                
  2 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL                         2:12.49        
            1:01.88 1:10.61                                                
  3 Browning, Allen A         18 AU-SE                           2:14.39        
            1:02.47 1:11.92                                                
  4 Hancock, Alexander J      18 AU-SE                           2:14.42        
            1:02.86 1:11.56                                                
  5 Kerns, Spencer A          20 AU-SE                           2:14.51        
            1:04.05 1:10.46                                                
  6 Kramer, Chris J           21 AU-SE                           2:14.58        
            1:03.70 1:10.88                                                
  7 Behrens, Kevin H          19 AU-SE                           2:15.04        
            1:01.80 1:13.24                                                
  8 Nguyen, Danny J           21 NOLE-FL                         2:15.15        
            1:02.48 1:12.67                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Deedrick, Jack T          20 NOLE-FL                         2:16.99        
            1:06.52 1:10.47                                                
 10 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA                          2:17.80        
            1:06.04 1:11.76                                                
 11 Jessell, John J           21 NOLE-FL                         2:18.40        
            1:05.09 1:13.31                                                
 12 Haas, Peter H             20 AU-SE                           2:19.31        
            1:06.84 1:12.47                                                
 13 Collins, Eric T           17 ASL-GA                          2:19.94        
            1:07.59 1:12.35                                                
 14 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL                         2:21.24        
            1:06.50 1:14.74                                                
 
Event 23  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:17.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA               2:24.50    2:22.04        
            1:09.25 1:12.79                                                
  2 Belcher, Erica L          19 AU-SE                2:23.78    2:22.80        
            1:08.90 1:13.90                                                
  3 Yambor-Maul, Alyssa M     17 ATAC-FL              2:28.10    2:24.17        
            1:10.80 1:13.37                                                
  4 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                2:27.97    2:24.95        
            1:10.59 1:14.36                                                
  5 Middleton, Aimee R        19 AU-SE                2:26.98    2:25.66        
            1:10.18 1:15.48                                                
  6 Galletti, Cat A           17 TPA-FL               2:32.73    2:29.23        
            1:10.82 1:18.41                                                
  7 Parent, Allie C           14 TPA-FL               2:33.54    2:30.95        
            1:13.04 1:17.91                                                
  8 Coyne, Ally M             15 TPA-FL               2:52.15    2:52.49        
            1:23.82 1:28.67                                                
 
Event 23  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:17.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Belcher, Erica L          19 AU-SE                           2:23.78        
            1:09.32 1:14.46                                                
  2 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA                          2:24.50        
            1:10.67 1:13.83                                                
  3 Middleton, Aimee R        19 AU-SE                           2:26.98        
            1:10.81 1:16.17                                                
  4 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                           2:27.97        
            1:12.55 1:15.42                                                
  5 Yambor-Maul, Alyssa M     17 ATAC-FL                         2:28.10        
            1:13.76 1:14.34                                                
  6 Galletti, Cat A           17 TPA-FL                          2:32.73        
            1:13.01 1:19.72                                                
  7 Parent, Allie C           14 TPA-FL                          2:33.54        
            1:14.21 1:19.33                                                
  8 Coyne, Ally M             15 TPA-FL                          2:52.15        
            1:23.23 1:28.92                                                
 
Event 24  Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:04.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Max M             22 AU-SE                2:11.42    2:05.01        
            1:02.36 1:02.65                                                
  2 Thomas, Michael V         20 NOLE-FL              2:07.85    2:05.44        
            1:01.63 1:03.81                                                
  3 Siemasko, Brandon M       21 AU-SE                2:11.65    2:09.36        
            1:03.46 1:05.90                                                
  4 Kramer, Chris J           21 AU-SE                2:12.92    2:10.04        
            1:04.11 1:05.93                                                
  5 Grothe, Zane G            20 AU-SE                2:12.64    2:12.01        
            1:05.22 1:06.79                                                
  6 Friedel, Josh K           19 NOLE-FL              2:12.68    2:13.58        
            1:03.69 1:09.89                                                
  7 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA               2:18.52    2:17.09        
            1:07.18 1:09.91                                                
  8 Yuan, Jerry G             17 TPA-FL               2:18.04    2:22.77        
            1:08.01 1:14.76                                                
B - Final
  9 Behrens, Kevin H          19 AU-SE                2:19.52    2:14.10        
            1:05.42 1:08.68                                                
 10 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA               2:20.60    2:14.29        
            1:06.64 1:07.65                                                
 11 Roberts, Luke T           15 TPA-FL               2:32.41    2:34.36        
            1:13.63 1:20.73                                                
 -- Roberts, John D           17 TPA-FL               2:35.92    2:39.36        
      63 Declared false start
            1:15.79 1:23.57                                                
 
Event 24  Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:04.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Michael V         20 NOLE-FL                         2:07.85        
            1:01.80 1:06.05                                                
  2 Murphy, Max M             22 AU-SE                           2:11.42        
            1:04.25 1:07.17                                                
  3 Siemasko, Brandon M       21 AU-SE                           2:11.65        
            1:03.22 1:08.43                                                
  4 Grothe, Zane G            20 AU-SE                           2:12.64        
            1:05.66 1:06.98                                                
  5 Friedel, Josh K           19 NOLE-FL                         2:12.68        
            1:04.30 1:08.38                                                
  6 Kramer, Chris J           21 AU-SE                           2:12.92        
            1:05.87 1:07.05                                                
  7 Yuan, Jerry G             17 TPA-FL                          2:18.04        
            1:06.11 1:11.93                                                
  8 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA                          2:18.52        
            1:07.89 1:10.63                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Behrens, Kevin H          19 AU-SE                           2:19.52        
            1:06.26 1:13.26                                                
 10 Brown, Nicholas K         18 ASL-GA                          2:20.60        
            1:08.95 1:11.65                                                
 11 Roberts, Luke T           15 TPA-FL                          2:32.41        
            1:13.22 1:19.19                                                
 12 Roberts, John D           17 TPA-FL                          2:35.92        
            1:14.05 1:21.87                                                
 
Event 25  Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          57.19  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Krakoski, Haley E         20 AU-SE                  57.45      57.39        
  2 Jones, Becca L            20 AU-SE                  58.30      57.54        
  3 Bos, Emily A              20 AU-SE                  58.12      57.60        
  4 Fonteno, Megan M          19 AU-SE                  58.67      57.96        
  5 Dressel, Kaitlyn E        18 NOLE-FL                57.91      58.01        
  6 Kuczek, Christine B       24 LFSC-IL                58.40      58.34        
  7 Barnard, Delaney P        16 ATAC-FL                59.25      58.89        
  8 Hendry, CJ J              23 NOLE-FL                59.01      59.01        
B - Final
  9 Oliver, Tiffany N         19 NOLE-FL              1:00.83      56.95 OT     
 10 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                  59.27      58.32        
 11 Williams, CeCe A          16 ATAC-FL                59.56      59.30        
 12 Galletti, Cat A           17 TPA-FL                 59.62      59.48        
 13 Merritt, Alexandria J     18 ATAC-FL                59.75      59.63        
 14 Stoehr, Rachel E          18 LFSC-IL                59.86      59.91        
 15 Huff, Katherine S         18 ASL-GA               1:00.91    1:00.55        
 16 Belcher, Erica L          19 AU-SE                1:02.14    1:01.83        
C - Final
 17 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG              1:02.83      59.65        
 18 Wilson, Hannah C          20 NOLE-FL              1:02.77    1:02.34        
 19 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG              1:03.93    1:03.02        
 20 Pereda, Cristina N        15 ATAC-FL              1:03.88    1:03.40        
 21 Parent, Allie C           14 TPA-FL               1:04.74    1:04.12        
 22 McArdle, Annie V          17 LFSC-IL              1:06.02    1:06.35        
 -- Yambor-Maul, Alyssa M     17 ATAC-FL              1:02.41        DFS        
      63 Declared false start
 
Event 25  Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          57.19  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Krakoski, Haley E         20 AU-SE                             57.45        
  2 Dressel, Kaitlyn E        18 NOLE-FL                           57.91        
  3 Bos, Emily A              20 AU-SE                             58.12        
  4 Jones, Becca L            20 AU-SE                             58.30        
  5 Kuczek, Christine B       24 LFSC-IL                           58.40        
  6 Fonteno, Megan M          19 AU-SE                             58.67        
  7 Hendry, CJ J              23 NOLE-FL                           59.01        
  8 Barnard, Delaney P        16 ATAC-FL                           59.25        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                             59.27        
 10 Williams, CeCe A          16 ATAC-FL                           59.56        
 11 Galletti, Cat A           17 TPA-FL                            59.62        
 12 Merritt, Alexandria J     18 ATAC-FL                           59.75        
 13 Stoehr, Rachel E          18 LFSC-IL                           59.86        
 14 Oliver, Tiffany N         19 NOLE-FL                         1:00.83        
 15 Huff, Katherine S         18 ASL-GA                          1:00.91        
 16 Duncan, Abby L            18 AU-SE                           1:01.51        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Belcher, Erica L          19 AU-SE                           1:02.14        
 18 Yambor-Maul, Alyssa M     17 ATAC-FL                         1:02.41        
 19 Wilson, Hannah C          20 NOLE-FL                         1:02.77        
 20 Atkinson, Alia S          23 SOFL-FG                         1:02.83        
 21 Pereda, Cristina N        15 ATAC-FL                         1:03.88        
 22 Hunter, Amber N           16 SOFL-FG                         1:03.93        
 23 Parent, Allie C           14 TPA-FL                          1:04.74        
 24 McArdle, Annie V          17 LFSC-IL                         1:06.02        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Lombardi, Lia N           16 ATAC-FL                         1:07.09        
 
Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          51.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Grothe, Zane G            20 AU-SE                  53.11      51.26 OT     
  2 Krug, Karl B              22 AU-SE                  52.96      51.34 OT     
  3 Modrov, Drew A            22 UNAT1-MR               51.70      51.39 OT     
  4 Hancock, Alexander J      18 AU-SE                  52.74      52.31        
  5 Weber, Mark A             21 NOLE-FL                51.34      53.07        
  6 Leon, TJ J                20 AU-SE                  53.12      53.31        
  7 Browning, Allen A         18 AU-SE                  54.64      54.05        
  8 Fozkos, Tyler S           20 NOLE-FL                54.34      54.07        
B - Final
  9 Parker, Sam J             19 AU-SE                  55.88      53.96        
 10 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA                57.04      54.00        
 11 Kingsford, Jake A         17 TPA-FL                 55.15      54.14        
 12 Ralston-Crandall, Riley   17 ATAC-FL                56.44      56.01        
 13 Collins, Eric T           17 ASL-GA                 56.54      56.12        
 14 Roberts, Luke T           15 TPA-FL                 56.41      56.27        
 15 Fernandez, Alex J         21 NOLE-FL                56.69      56.89        
 16 Yuan, Jerry G             17 TPA-FL                 57.77      57.44        
C - Final
 17 Roberts, John D           17 TPA-FL               1:00.01      59.41        
 
Event 26  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          51.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weber, Mark A             21 NOLE-FL                           51.34 OT     
  2 Modrov, Drew A            22 UNAT1-MR                          51.70        
  3 Hancock, Alexander J      18 AU-SE                             52.74        
  4 Krug, Karl B              22 AU-SE                             52.96        
  5 Grothe, Zane G            20 AU-SE                             53.11        
  6 Leon, TJ J                20 AU-SE                             53.12        
  7 Fozkos, Tyler S           20 NOLE-FL                           54.34        
  8 Browning, Allen A         18 AU-SE                             54.64        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kingsford, Jake A         17 TPA-FL                            55.15        
 10 McCormick, Jason P        17 FLA-FG                            55.74        
 11 Parker, Sam J             19 AU-SE                             55.88        
 12 Roberts, Luke T           15 TPA-FL                            56.41        
 13 Ralston-Crandall, Riley   17 ATAC-FL                           56.44        
 14 Collins, Eric T           17 ASL-GA                            56.54        
 15 Fernandez, Alex J         21 NOLE-FL                           56.69        
 16 Graff, Tyler P            16 UNAT-GA                           57.04        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Murphy, Max M             22 AU-SE                             57.26        
 18 Yuan, Jerry G             17 TPA-FL                            57.77        
 19 Sims, JR                  17 FLA-FG                            59.05        
 20 Roberts, John D           17 TPA-FL                          1:00.01        
 
Event 27  Women 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Club Seminole-FL  'A'                                       4:25.19        
     1) Lightbourn, McKayla M 19        2) Barrett, Jamie R 21            
     3) Hendry, CJ J 23                 4) Oliver, Tiffany N 19           
            1:07.85                      59.44                                    
  2 Trinity Prep Aquatics-FL  'A'                               4:42.18        
     1) Parent, Allie C 14              2) English, Bella M 13            
     3) Galletti, Cat A 17              4) Jarmakowicz, Jordan L 18       
            1:09.99  1:22.53  1:05.35  1:04.31                                    
 
Event 28  Men 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Club Seminole-FL  'A'                                       4:03.32        
     1) Thomas, Michael V 20            2) Sequera, Juan C 18             
     3) Nguyen, Danny J 21              4) Weber, Mark A 21               
            1:00.32                      54.86                                    
 
Event 29  Women 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Club Seminole-FL  'A'                                       2:06.23        
     1) Hendry, CJ J 23                 2) Dressel, Kaitlyn E 18          
     3) Wilson, Hannah C 20             4) Oliver, Tiffany N 19           
            1:07.76    58.47                                                      
  2 Trinity Prep Aquatics-FL  'A'                               2:07.63        
     1) Galletti, Cat A 17              2) English, Bella M 13            
     3) Jarmakowicz, Jordan L 18        4) Parent, Allie C 14             
            1:09.06    58.57                                                      
 
Event 30  Men 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Club Seminole-FL  'A'                                       1:51.28        
     1) Nguyen, Danny J 21              2) Sequera, Juan C 18             
     3) Weber, Mark A 21                4) Fozkos, Tyler S 20             
            1:01.38    49.90                                                      
 
Event 31  Women 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        8:50.49  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gardocki, Katie L         20 AU-SE                          9:01.66        
            1:04.74 1:07.32 1:08.11 1:08.14 1:08.45 1:09.14 1:08.43 1:07.33
  2 Henkel, Julia K           20 UNAT-GA                        9:14.03        
            1:05.90 1:09.73 1:09.56 1:09.38 1:09.67 1:10.65 1:09.87 1:09.27
  3 Stoehr, Rachel E          18 LFSC-IL                        9:16.33        
            1:06.75 1:10.67 1:10.19 1:10.32 1:10.37 1:10.80 1:10.25 1:06.98
  4 Allison, Corey E          21 UNAT2-FL                       9:18.49        
            1:06.65 1:10.35 1:10.20 1:10.16 1:10.41 1:10.75 1:10.61 1:09.36
  5 DeVenuto, Siena B         20 AU-SE                          9:28.78        
            1:07.05 1:10.97 1:11.37 1:12.17 1:12.14 1:12.51 1:12.17 1:10.40
  6 Jeschke, Jackie M         14 ASL-GA                         9:33.00        
            1:08.19 1:11.82 1:12.06 1:12.19 1:12.44 1:12.51 1:12.74 1:11.05
  7 Capers, Hannah D          17 ATAC-FL                        9:44.37        
            1:09.64 1:14.10 1:14.37 1:14.62 1:12.98 1:13.23 1:13.60 1:11.83
  8 McArdle, Annie V          17 LFSC-IL                       10:04.93        
            1:12.22 1:16.04 1:16.81 1:16.91 1:16.62 1:16.77 1:15.47 1:14.09
 
Event 32  Men 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       15:53.59  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grothe, Zane G            20 AU-SE                         15:50.27 OT     
              58.62 1:03.06 1:03.99 1:03.37 1:03.94 1:04.09 1:04.11 1:04.02
    1:04.16 1:04.01 1:04.06 1:04.45 1:03.85 1:03.71 1:00.83        
  2 Jessell, John J           21 NOLE-FL                       16:05.73        
            1:00.32 1:03.71 1:03.98 1:03.95 1:04.53 1:04.24 1:04.28 1:04.67
    1:04.83 1:05.05 1:04.83 1:05.59 1:05.74 1:05.59 1:04.42        
  3 Kramer, Chris J           21 AU-SE                         16:35.87        
            1:02.13 1:05.54 1:06.07 1:06.48 1:06.28 1:06.55 1:06.66 1:06.67
    1:06.75 1:07.44 1:06.95 1:07.39 1:07.49 1:07.40 1:06.07        
  4 Kekacs, Steven M          18 ASL-GA                        16:45.76        
            1:04.41 1:07.44 1:08.51 1:08.16 1:07.74 1:07.60 1:07.68 1:07.70
    1:07.09 1:06.80 1:06.38 1:06.97 1:07.15 1:07.25 1:04.88        
  5 Fortier, Scott J          17 ATAC-FL                       16:55.05        
            1:04.31 1:07.95 1:08.10 1:07.81 1:07.70 1:06.27 1:07.62 1:07.63
    1:08.08 1:08.19 1:07.53 1:08.92 1:08.73 1:08.61 1:07.60        
  6 Deedrick, Jack T          20 NOLE-FL                       17:10.43        
            1:04.67 1:07.98 1:08.62 1:08.64 1:08.98 1:09.01 1:09.51 1:09.95
    1:09.52 1:09.45 1:09.04 1:09.76 1:08.88 1:08.18 1:08.24        
  7 Abbey, Colin C            17 ATAC-FL                       18:39.27        
            1:09.11 1:13.42 1:13.18 1:14.66 1:14.81 1:15.77 1:14.91 1:14.85
    1:15.02 1:15.90 1:15.59 1:15.88 1:15.51 1:16.41 1:14.25        
 
Event 33  Women 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Trinity Prep Aquatics-FL  'A'                               1:57.16        
     1) Galletti, Cat A 17              2) Jarmakowicz, Jordan L 18       
     3) English, Bella M 13             4) Coyne, Ally M 15               
              56.21  1:00.95                                                      
 -- Club Seminole-FL  'A'                                            DQ        
      71 Early take-off swimmer #4
     1) Dressel, Kaitlyn E 18           2) Hendry, CJ J 23                
     3) Wilson, Hannah C 20             4) Oliver, Tiffany N 19           
              53.60    55.84                                                      
 
Event 34  Men 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Club Seminole-FL  'A'                                       1:40.03        
     1) Nguyen, Danny J 21              2) Fozkos, Tyler S 20             
     3) Weber, Mark A 21                4) Friedel, Josh K 19             
              50.41    49.62                                                      
  2 Trinity Prep Aquatics-FL  'A'                               1:41.22        
     1) Kingsford, Jake A 17            2) Roberts, John D 17             
     3) Roberts, Luke T 15              4) Yuan, Jerry G 17               
              49.61    51.61                                                      
 
Event 113  Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
          26.39  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Kuczek, Christine B       24 LFSC-IL                          26.69        
 
Event 213  Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
          26.39  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuczek, Christine B       24 LFSC-IL                          26.84        
 
Event 413  Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
          26.39  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuczek, Christine B       24 LFSC-IL                          26.69        
 
Event 613  Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
          26.39  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuczek, Christine B       24 LFSC-IL                          26.84        
 
Event 702  Men 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
        1:52.89  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sequera, Juan C           18 NOLE-FL                        2:10.36        
              59.92 1:10.44                                                
 
Event 722  Men 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
        2:06.59  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ball, Tyler J             20 NOLE-FL                        2:10.56        
            1:00.18 1:10.38                                                
 
Event 724  Men 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
        2:04.99  OT 2012 Olympic Trials
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Michael V         20 NOLE-FL                        2:07.24        
            1:01.23 1:06.01                                                
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 724                   
 
  1. Auburn University                   659   2. Club Seminole                       351
  3. Trinity Prep Aquatics               318   4. Area Tallahassee Aquatic Club       154
  5. Lake Forest Swim Club               117   6. Aiken-Augusta Swim League           116
  7. South Florida Aquatic Club           99   8. Unattached-Ga                        74
  9. Unattached Club Seminole             58  10. Canton City Schools                  37
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 724                    
 
  1. Auburn University                   813   2. Club Seminole                     563.5
  3. Aiken-Augusta Swim League           183   4. Area Tallahassee Aquatic Club     120.5
  5. Trinity Prep Aquatics                78   6. Unattached-Ga                        71
  7. Unattached Metro                     33   8. Team Fla                             26
  9. New Wave Swim Team                    4                                             


Related Articles