June 17, 2007 - by
sports_c-track_stats_2007-2008_fsusnowbird


Snowbird Results



Recap



Licensed to Half-Mile Timing – Contractor License
Hy-Tek’s Meet Manager 3/21/2008 08:32 PM
FSU Snowbird Invitational – 3/21/2008 to 3/22/2008
www.halfmiletiming.com
Florida State Univ: Tallahassee, Florida
Results

Event 5 Women Long Jump
===============================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
===============================================================================================
Finals
1 1126 Jones, Kim Unattached 6.30m 6.15m 2.7 20-02.25
2 1104 Boston, Shani Unat-Florida 6.20m 5.80m 2.4 19-00.50
3 718 Raf, Kia Florida 5.74m 5.64m 1.5 18-06.00
3 1127 Leblanc, Heather Unattached 5.64m 1.5 18-06.00
5 708 Griffin, Kayla Florida 5.84m 5.63m 0.3 18-05.75
6 1010 Kohler, Emily North Florida 5.77m 5.56m 0.6 18-03.00 5.48
7 912 Williams, Quatisha Louisiana Tech 5.80m 5.56m 0.7 18-03.00 5.35
8 723 Utecht, Jenna Florida 5.70m 5.54m 3.0 18-02.25
9 1017 Stroder, Amy North Florida 5.64m 5.51m 1.2 18-01.00
10 911 Tupper, Christiana Louisiana Tech 5.71m 5.30m 1.2 17-04.75
10 1004 Creavy, Golden North Florida 5.43m 5.30m 1.6 17-04.75
12 1006 DelBovo, Anne North Florida 5.31m 5.27m 1.2 17-03.50
13 889 Cansino, Circe Hillsdale 5.30m 5.13m 1.2 16-10.00
14 753 Davis, Ashante Florida A&M 5.12m 2.0 16-09.75
15 759 Morrow, Tiffiny Florida A&M 5.03m NWI 16-06.00
15 1052 Allen, Chonita Troy 5.30m 5.03m 1.4 16-06.00
17 902 Guy, Brittney Louisiana Tech 5.26m 4.98m 1.3 16-04.25
18 1065 Matthews, Sametria Troy 4.85m 4.96m 2.1 16-03.25
19 859 Montgomery, Jacia Georgia State 5.50m 4.90m 1.8 16-01.00
20 897 Brown, Sapphira Louisiana Tech 5.28m 4.89m 0.3 16-00.50
20 979 Lloyd, Channell Missouri Souther 5.30m 4.89m 1.1 16-00.50
22 764 Suer, Antoinette Florida A&M 4.79m -1.2 15-08.75
23 1056 Clymer, Erin Troy 5.05m 4.71m NWI 15-05.50
24 871 Williams, Shannon Georgia State 5.22m 4.68m 1.3 15-04.25
25 843 Beck, Briana Georgia State 5.50m 4.63m 1.5 15-02.25
25 984 Piley, Kayla Missouri Souther 4.97m 4.63m NWI 15-02.25
27 975 Hayes, Jestine Missouri Souther 4.92m 4.35m 1.7 14-03.25

Event 6 Men Long Jump
===============================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
===============================================================================================
1 1134 Allen, Joe Unattached 8.10m 8.03m 3.6 26-04.25
2 817 Chibudu, Brian Florida State 7.66m 7.40m 1.5 24-03.50
3 1294 Mgijima, Mandhla Western Kentucky 7.33m 7.22m 2.4 23-08.25
4 1099 Stamper, Lamontray Troy 7.10m 7.00m 0.9 22-11.75
5 1285 Dew, Asa Western Kentucky 6.45m 6.67m 1.7 21-10.75
6 743 Semeyn, Justin Florida 6.00m 6.30m -0.5 20-08.00
7 730 Hamilton, Daniel Florida 6.00m 6.25m 3.7 20-06.25
8 820 Frith, Matt Florida State 6.60m 6.24m +0.0 20-05.75
9 1080 Conley, Mike Troy 6.61m 6.21m 1.0 20-04.50
10 735 Lee, Kurt Florida 6.65m 6.17m 0.4 20-03.00
11 924 Keys, Jonathan Louisiana Tech 6.49m 6.15m -0.3 20-02.25
12 1112 Troy, Ryan Unat-Florida 6.30m 6.14m -1.7 20-01.75
13 729 Foran, Eric Florida 6.30m 5.84m -0.9 19-02.00
— 1081 Culbertson, Adrian Troy 6.94m ND NWI

Event 9 Women Discus Throw
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 1053 Baker, Tiphanie Troy 46.87m 50.30m 165-00
2 895 Alexander, Nadia Louisiana Tech 46.05m 46.36m 152-01
3 1063 Howell, Shenita Troy 41.81m 46.00m 150-11
4 907 Reynolds, Phelecia Louisiana Tech 48.99m 44.86m 147-02
5 1064 Jordan, Monique Troy 41.51m 44.17m 144-11
6 903 Hall, Tierah Louisiana Tech 45.16m 43.37m 142-03
7 987 Self, Jessica Missouri Souther 41.15m 41.21m 135-02
8 890 Donovan, Kristin Hillsdale 42.00m 40.70m 133-06
9 1264 Brown, Geri Western Kentucky 42.87m 40.31m 132-03
10 715 Medeiros, Keely Florida 45.00m 40.07m 131-05
11 990 Vie, Cortney Missouri Souther 41.00m 38.25m 125-06
12 989 Steffens, Erin Missouri Souther 40.00m 37.91m 124-04
13 844 Berryhill, Yolanda Georgia State 42.69m 37.86m 124-02
14 904 Lawerence, Brittany Louisiana Tech 41.17m 37.36m 122-07
15 1279 Yearwood, Felicia Western Kentucky 45.12m 36.95m 121-03
16 1270 Lambrecht, Sarah Western Kentucky 42.02m 34.85m 114-04
17 900 Dufrene, Ashley Louisiana Tech 40.38m 33.81m 110-11
18 978 Littlefield, Amanda Missouri Souther 39.00m 33.78m 110-10
19 1222 Vaughns-bush, Arisa Webber 37.11m 33.43m 109-08
20 1266 Calvert, Kara Western Kentucky 33.84m 31.84m 104-05
21 1216 Heidenreich, Marta Webber 37.18m 29.45m 96-07
22 1014 Miller, Kierra North Florida 28.64m 93-11
23 1017 Stroder, Amy North Florida 30.48m 27.59m 90-06
24 762 Smith, Shakia Florida A&M 27.19m 89-02

Event 10 Men Discus Throw
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 923 Jones, Larry Louisiana Tech 55.24m 53.42m 175-03
2 726 Burroughs, Beau Florida 51.50m 51.66m 169-06
3 727 Clayman, Scott Florida 49.00m 50.03m 164-02
4 1167 Putman, Micheal Unattached 45.72m 49.48m 162-04
5 932 Smith, Clyde Louisiana Tech 48.81m 48.74m 159-11
6 1298 Taitt, Matt Western Kentucky 50.24m 47.48m 155-09
7 1145 English, Nate Unattached 38.10m 44.26m 145-02
8 893 Dailey, Justin Hillsdale 42.00m 43.95m 144-02
9 1284 Campbell, Andrew Western Kentucky 44.02m 43.55m 142-10
10 839 Whitfield, Travis Florida State 44.17m 39.96m 131-01
11 1295 Price, Buddy Western Kentucky 40.00m 38.70m 127-00
12 1091 Martin, Michael Troy 42.67m 38.12m 125-01
13 1177 Troy, Ryan Unattached 30.88m 101-04
14 735 Lee, Kurt Florida 30.77m 100-11
15 692 Jackson, Will Albany State 42.00m 27.91m 91-07
— 1297 Soverns, Brian Western Kentucky 50.24m FOUL

Event 11 Women Hammer Throw
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 725 Williams, Shawneise Florida 57.20m 57.66m 189-02
2 986 Selby, Jessica Missouri Souther 55.00m 53.92m 176-11
3 722 Ubaka, Chinelo Florida 57.50m 51.29m 168-03
4 1053 Baker, Tiphanie Troy 49.30m 49.74m 163-02
5 1270 Lambrecht, Sarah Western Kentucky 47.16m 46.92m 153-11
6 987 Self, Jessica Missouri Souther 48.00m 45.36m 148-10
7 1064 Jordan, Monique Troy 46.55m 45.13m 148-01
8 869 Williams, Chastity Georgia State 43.97m 43.92m 144-01
9 1264 Brown, Geri Western Kentucky 43.52m 41.92m 137-06
10 775 Colman, Calia Florida State 45.72m 41.58m 136-05
11 1063 Howell, Shenita Troy 43.87m 40.42m 132-07
12 1279 Yearwood, Felicia Western Kentucky 42.42m 40.34m 132-04
13 990 Vie, Cortney Missouri Souther 45.00m 39.55m 129-09
14 978 Littlefield, Amanda Missouri Souther 44.00m 37.50m 123-00
15 1130 Russell, Leanne Unattached 38.12m 36.86m 120-11
16 1266 Calvert, Kara Western Kentucky 34.91m 36.72m 120-06
17 1070 Yawn, Stephanie Troy 32.57m 35.43m 116-03
18 1129 Russell, Lea Unattached 38.10m 32.88m 107-10
19 989 Steffens, Erin Missouri Souther 39.00m 30.49m 100-00
— 982 Mieseler, Emilie Missouri Souther 46.00m FOUL
— 844 Berryhill, Yolanda Georgia State 36.89m FOUL

Event 13 Women Javelin Throw
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 719 Sansone, Star Florida 46.00m 42.95m 140-11
2 1010 Kohler, Emily North Florida 40.10m 41.81m 137-02
3 890 Donovan, Kristin Hillsdale 40.00m 39.30m 128-11
4 1063 Howell, Shenita Troy 38.43m 37.14m 121-10
5 994 Weeks, Jill Missouri Souther 38.00m 36.31m 119-01
6 936 Allen, Lauren MidAmerica Nazar 32.00m 35.96m 118-00
7 1268 Hammond, Heather Western Kentucky 32.41m 32.74m 107-05
8 1070 Yawn, Stephanie Troy 27.94m 32.05m 105-02
9 1267 Delaunay, Jessica Western Kentucky 34.90m 31.72m 104-01
10 1056 Clymer, Erin Troy 25.20m 30.72m 100-09
11 1004 Creavy, Golden North Florida 27.79m 28.36m 93-00
12 804 Simmons, Erin Florida State 35.05m 28.09m 92-02
13 888 Bucchop, Gwen Hillsdale 31.00m 26.90m 88-03
14 984 Piley, Kayla Missouri Souther 29.87m 26.08m 85-07
15 1006 DelBovo, Anne North Florida 28.95m 21.97m 72-01

Event 17 Women Distance Medley
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ut-Chattanooga ‘A’ 12:10.00 12:13.50
1) Taylor, Shelley 2) Alexander, Amanda
3) Wood, Emily 4) Lefort, Sabrina
2 Western Kentucky ‘A’ 12:00.00 12:21.66
1) Leeper, Natalie 2) Hammond, Heather
3) O’Brien, Eimear 4) Jesang, Janet
3 Ut-Chattanooga ‘B’ 12:20.00 12:30.20
1) White, Meredith 2) Dennis, Jacarra
3) Anderson, Lauran 4) Radke, Jordyn
4 North Florida ‘A’ 12:36.97 12:41.33
1) Marshall, Kelly 2) James, SaLydia
3) Moore, Evelyn 4) Granger, Kaitlyn
5 Albany State ‘A’ 11:05.00 13:06.81
1) Brockington, Cherissa 2) Austin, Ambrosha
3) Kinchen, Tamika 4) Lee, Llonisha
6 Troy ‘A’ 12:48.86 13:07.66
1) Harrington, Kelly 2) McGhee, Brittney
3) Collins, Brentley 4) Corcoran, Jenean

Event 18 Men Distance Medley
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ut-Chattanooga ‘A’ 10:00.00 10:11.50
1) Mentz, Michael 2) Danehy, Michael
3) Ketron, Blake 4) Berry, Chris
2 Troy ‘A’ 10:20.30 10:29.92
1) Horner, Drew 2) Taylor, Drew
3) Lewis, Brett 4) Landry, Tim
3 North Florida ‘A’ 10:41.41 10:35.60
1) Sinbine, Craig 2) Simmons, Dane
3) Moore, Marvin 4) Pearce, Will
4 Western Kentucky ‘A’ 10:35.76 10:38.06
1) Kiplagat, Bethuel 2) Barton, Mikhail
3) Hawkins, Andrew 4) Dugan, Brian
5 Ut-Chattanooga ‘B’ 10:15.00 10:38.08
1) Baltimore, Matt 2) George, Stephen
3) Cunningham, Addam 4) Huwe, Kevin
6 Albany State ‘A’ 12:31.39

Event 19 Women 1600 Sprint Medley
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Georgia State ‘A’ 3:56.00 3:58.36
1) Ezeonwuka, Adaku 2) Vance, Denice
3) Davis, Nicole 4) Dopson, Latorya
2 Western Kentucky ‘A’ 3:59.87 4:00.62
1) Akojie, Temi 2) Williams, Miaie
3) Brown, Valerie 4) Brown, Alecia
3 Troy ‘A’ 4:09.50 4:01.95
1) Meadows, Tawanna 2) Holden, Porsche
3) Thomas, Tatiana 4) Williams, Jocelyn
4 Albany State ‘A’ 3:58.00 4:07.33
1) Kinchen, Tamika 2) Thomas, Robin
3) Griffin, Roxanne 4) Jones, Endya
5 Georgia State ‘B’ 4:05.00 4:08.31
1) Lucas, Faith 2) Ezeonwuka, Adaku
3) Lawson, Cherell 4) Derrico, Ladrica
6 Louisiana Tech ‘A’ 3:45.87 4:11.49
1) Green, Rakeisha 2) Shelton, Nancy
3) Wright, Monique 4) Smith, Whitney
7 Georgia State ‘C’ 4:20.00 4:16.46
1) Wheeler, Janel 2) Sutton, Ariel
3) Anderson, Ellyce 4) Arnold, Dawn

Event 20 Men 1600 Sprint Medley
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Troy ‘A’ 3:33.19 3:25.49
1) Leonce, Burke 2) Hicks, LaMar
3) Madden, Matavis 4) Niezgoda, Michael
2 Louisiana Tech ‘A’ 3:12.56 3:27.51
1) Harvey, Josh 2) Fullwood, Albert
3) Jones, Jarrith 4) Willis, Demonte
3 Troy ‘B’ 3:38.50 3:33.71
1) McLeod, Antonio 2) Brown, Desmond
3) Acree, Dennis 4) Dixon, Terrence
4 Albany State ‘A’ 3:37.23 3:43.82
1) Gay, Isaiah 2) Ellesberry, Tim
3) Ball, Charles 4) Searcy, Akevious

Event 33 Women 400 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 754 Dorcelin, Jeanna Florida A&M 1:03.20 1:02.27 1 10
2 807 Stuckman, Shannon Florida State 1:02.00 1:02.57 1 8
3 765 Wright, Latoya Florida A&M 1:04.59 1:02.76 2 6
4 1268 Hammond, Heather Western Kentucky 1:03.16 1 5
5 854 Harris, Ashantia Georgia State 1:01.98 1:03.90 1 4
6 946 Rowe, Marsha MidAmerica Nazar 1:03.50 1:04.15 1 3
7 785 Holsey, Quiana Florida State 1:03.40 1:05.29 1 2
8 669 Edmonds, Candace Albany State 1:04.00 1:06.75 2 1
9 1062 Holden, Porsche Troy 1:03.56 1:07.38 1
10 979 Lloyd, Channell Missouri Souther 1:05.00 1:08.00 2
11 1060 Hampton, Faith Troy 1:06.74 1:08.16 2
12 1065 Matthews, Sametria Troy 1:10.50 1:09.35 3
13 1214 Gainer, Dominique Webber 1:07.00 1:09.53 2
14 680 Thompson, Kara Albany State 1:09.00 1:09.91 3
15 1007 Delbovo, Lauren North Florida 1:07.00 1:11.25 3
16 887 Bailey, Christina Hillsdale 1:10.00 1:11.58 3
17 1006 DelBovo, Anne North Florida 1:04.80 1:11.92 2

Event 34 Men 400 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 1283 Browhow, Jason Western Kentucky 51.04 53.22 1
2 915 Atkinson, Marcelles Louisiana Tech 50.95 53.69 1
3 744 Taylor, Joseph Florida 51.75 54.19 1
4 961 Smith, Kemar MidAmerica Nazar 54.50 54.28 2
5 1080 Conley, Mike Troy 54.01 54.38 2
6 925 MaGaha, Wade Louisiana Tech 52.40 55.20 1
7 1152 Jacobs, Andrew Unattached 53.00 55.26 2
8 1083 Ethridge, Logan Troy 55.56 55.74 3
9 1160 Lomagistro, Collin Unattached 52.80 55.80 2
10 700 Sullivan, Ruben Albany State 53.00 57.06 2
11 1092 McKenzie, Leander Troy 55.27 57.38 3
12 929 Pitcher, Jarred Louisiana Tech 54.67 57.79 2
13 1200 George, Stephen Ut-Chattanooga 56.00 57.85 3
14 1291 Lindsay, Jarvaun Western Kentucky 57.65 1:00.39 3
15 1097 Parnell, Ben Troy 56.07 1:00.44 3
16 1237 Morenz, Joshua Webber 56.83 1:01.15 3

Event 41 Women 5000 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 713 Lowe, Rebecca Florida 16:27.00 16:19.97
2 1114 Williams, Jolene Unat-Jacksonvill 16:10.00 16:33.61
3 721 Sundell, Lindsay Florida 16:30.00 16:40.85
4 712 Kruzel, Jacy Florida 16:32.00 16:42.99
5 808 Willemse, Lydia Florida State 16:55.00 16:55.34
6 1125 Hannah, Rachel Unattached 17:17.00 16:58.88
7 862 Price, Caitlin Georgia State 17:17.00 17:04.81
8 786 Huss, Debbie Florida State 16:59.00 17:05.69
9 988 Shank, Kimi Missouri Souther 17:05.00 17:07.11
10 853 Hallam, Rebecca Georgia State 17:17.00 17:11.23
11 704 Crabb, Ali Florida 16:58.00 17:16.18
12 809 Woytalewicz, Christi Florida State 17:17.00 17:17.18
13 800 Quick, Amanda Florida State 17:12.00 17:21.06
14 780 Hagen, Kirsten Florida State 17:03.00 17:24.12
15 717 Petrick, Sara Florida 16:50.00 17:24.97
16 845 Blancett, Janel Georgia State 17:17.00 17:26.32
17 781 Hahn, Amanda Florida State 17:19.00 17:26.48
18 716 Northrup, Julie Florida 16:55.00 17:27.67
19 711 Kramer, Kathryn Florida 17:25.00 17:40.20
20 976 Kline, Victoria Missouri Souther 18:29.00 17:42.66
21 856 King, Ashley Georgia State 17:55.00 18:00.90
22 772 Biedenharn, Tina Florida State 18:20.00 18:13.33
23 769 Andress, Ashley Florida State 18:20.00 18:17.57
24 861 Postma, Lauren Georgia State 18:45.00 18:26.42
25 1210 Brice, Juline Webber 18:30.84
26 1275 Namara, Sarah Western Kentucky 18:53.55 18:52.76
27 971 Cole, Chandra Missouri Souther 18:56.00 18:55.40
28 970 Bunch, Ashley Missouri Souther 18:37.00 19:00.91
29 1059 Graham, Jennifer Troy 18:57.71 19:05.67
30 852 Friel, Alex Georgia State 18:20.00 19:11.53
31 788 Kelly, Meredith Florida State 19:45.00 19:40.43
32 851 French, Amy Georgia State 19:35.00 19:48.11
33 1221 Reibach, Deborah Webber 19:45.00 19:49.08
34 798 Montagnese, Ashley Florida State 19:40.00 19:57.85
35 1044 Jenkins, Sarah Tennessee-Martin 19:58.00 20:15.20
36 668 Crystal, Leamon Albany State 20:15.00 20:18.06
37 805 Smith, Heather Florida State 19:45.00 20:22.98
38 777 Cullen, Laura Florida State 19:45.00 20:41.19
39 792 Magee, Mary Florida State 19:50.00 20:59.83
40 1219 Lucas, Stephanie Webber 21:40.00 21:17.48
41 1047 Taylor, Lori Tennessee-Martin 20:50.00 21:50.45

Event 42 Men 5000 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 821 Gabart, Steeve Florida State 14:30.00 14:16.06
2 834 Roberts, Daniel Florida State 14:30.00 14:29.63
3 826 Leeder, Matt Unattached 14:30.00 14:31.58
4 810 Andrews, Trey Florida State 14:30.00 14:37.01
5 830 Nickinson, Chris Florida State 14:30.00 14:41.91
6 731 Hans, Scott Florida 14:40.00 14:45.76
7 873 Brannon, Chris Georgia State 14:50.00 14:52.98
8 884 Syed, Rabah Georgia State 15:15.00 14:56.96
9 734 Kindt, Aaron Florida 14:45.00 14:59.28
10 742 Revelle, Andrew Florida 14:50.00 15:00.11
11 1107 Anderson, Geoffrey Unat-Florida 14:45.00 15:00.19
12 1166 Proctor, Seth Unattached 15:10.00 15:00.68
13 1094 Moujoodi, Jeremy Troy 15:18.30 15:02.30
14 732 Hensley, Matt Florida 14:45.00 15:05.45
15 1026 Holden, Nathan North Florida 15:00.00 15:08.25
16 738 Mullaney, Chris Florida 14:47.00 15:16.21
17 1028 Palmer, Sammy North Florida 15:05.00 15:19.60
18 1165 Price, Tyler Unattached 15:10.00 15:22.94
19 964 Tooh, Simion MidAmerica Nazar 15:20.50 15:24.45
20 473 Roester, Kurt Unattached 15:25.32
21 1120 Maedel, Nicholas Unat-West Florid 15:55.00 15:27.51
22 1157 Lakritz, Jason Unattached 15:00.00 15:33.91
23 1023 Corlew, Vince North Florida 15:20.00 15:35.98
24 1175 Sunseri, Nick Unattached 14:59.00 15:36.22
25 1022 Canfield, Patrick North Florida 15:35.00 15:37.70
26 1150 Huckaby, David Unattached 15:10.00 15:46.19
27 1281 Bowers, Mark Western Kentucky 15:59.62 16:03.47
28 958 Kioko, Francis MidAmerica Nazar 15:32.44 16:08.22
29 1168 Rgeo, Chris Unattached 16:00.00 16:09.91
30 1148 Hensley, Jeff Unattached 15:25.00 16:17.50
31 881 Murphy, Dustin Georgia State 16:10.00 16:25.54
32 1232 Gaskin, Christopher Webber 16:20.00 16:29.32
33 874 Chapman, David Georgia State 16:15.00 16:40.93
34 1238 Moroney, Steven Webber 16:45.00 16:48.86
35 957 Horstick, J T MidAmerica Nazar 17:30.00 16:53.36
36 480 Ulrich, Adam Unattached 17:22.32
37 1051 Turner, James Tennessee-Martin 16:35.00 17:27.89
— 823 Gunn, Luke Florida State 14:30.00 DNF
— 815 Buckingham, Mark Florida State 14:30.00 DNF
— 824 Harbor, Justin Florida State 14:30.00 DNF
— 1162 Minor, Jason Unattached 15:00.00 DNF

Event 43 Women 3000 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 709 Johnson, Kristen Florida 9:45.00 9:53.75
2 1005 Davey, Amanda North Florida 10:00.65 9:53.89
3 1003 Coghlan, Sarah North Florida 10:15.00 9:58.62
4 720 Shiver, Kaitlin Florida 9:45.00 10:06.89
5 1184 Gietema, Tara Ut-Chattanooga 10:18.00 10:24.65
6 860 Poore, Stephanie Georgia State 10:25.00 10:33.10
7 1193 Williams, Katie Ut-Chattanooga 10:10.00 10:34.90
8 968 Brittan, Kate Missouri Souther 11:00.00 10:54.90
9 995 Whitacre, Taylor Missouri Souther 11:00.00 10:59.38
10 981 Merrill, Krista Missouri Souther 10:45.00 11:14.66
11 1048 Wall, Shannon Tennessee-Martin 10:58.00 11:20.65
12 1020 Villemaire, Jessica North Florida 11:00.00 11:21.16
13 462 Thomas, Lindsey Unattached 11:21.58
14 795 Matthews, Ryann Florida State 11:21.85
15 1012 Livingston, Wendy North Florida 11:10.00 11:29.43
16 983 O’Toole, Kelly Missouri Souther 11:00.00 11:41.22
17 1046 Proctor, Allie Tennessee-Martin 11:07.00 11:47.62
18 1220 McGahey, Lauren Webber 12:40.00 12:02.27
19 1045 Lindley, Andrea Tennessee-Martin 12:00.00 12:26.25

Related Articles